Płock bez światła, czyli Godzina dla Ziemi WWF

Dziś o 20.30 na godzinę w Płocku zgasną iluminacja ratusza wraz z latarniami na Stary Rynku, mostu Legionów Józefa Piłsudskiego oraz częściowo katedry. Wyłączone zostaną główne reflektory, oświetlające bazylikę z góry.

UMP w Płocku

Jest to symboliczny gest troski o planetę. Akcja zorganizowana jest na całym świecie w każdą ostatnią sobotę marca, od 15 lat. Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF jest poświęcona walce ze zmianą klimatu. Skutki zmiany klimatu to największe zagrożenie z jakim obecnie mierzy się ludzkość. Ekstremalne zjawiska pogodowe zdarzają się częściej i są coraz bardziej destrukcyjne. W Polsce to pojawiająca się co roku susza rolnicza, huraganowe wiatry, deszcze nawalne i fale upałów. Co roku w wyniku ekstremalnych zjawisk pogodowych tracimy przynajmniej 9 miliardów złotych i z roku na rok straty finansowe są coraz wyższe. W innych częściach świata to ekstremalne susze, huragany, powodzie błyskawiczne czy podtopienia, będące efektem podnoszenia się poziomu mórz i oceanów. Każdy z nas może podjąć działania na rzecz klimatu. Potrzebne są jednak natychmiastowe, zdecydowane kroki. Zróbmy je razem!

– czytamy w oficjalnym komunikacie zarządu WWF Polska.

O godz. 20.30 w sobotę 26 marca w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.