Pobili i okradli niepełnosprawnego mężczyznę

Dwóch płocczan zostało tymczasowo aresztowanych po tym jak pobili i okradli niepełnosprawnego mężczyznę. Podejrzani zatrzymani zostali przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu płockiej komendy. 46-latek i jego wspólnik, byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Teraz grozi im kara od 2 do nawet 18 lat więzienia.

W minionym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednym z mieszkań na osiedlu Dworcowa. Niepełnosprawny mężczyzna został pobity przez dwóch mężczyzn, po czym z jego mieszkania sprawcy ukradli telewizor, telefony komórkowe oraz pieniądze.

Sprawą ustalenia i zatrzymania sprawców zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu. Funkcjonariusze na podstawie podanego rysopisu sprawców, zatrzymali podejrzanych. Okazali się nimi płocczanie w wieku 27 i 46 lat.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, podejrzani usłyszeli zarzut rozboju. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

46–latek i jego młodszy wspólnik byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Teraz grozi im kara od 2 do nawet 18 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.