Podejrzani o usiłowanie włamania do mieszkania zatrzymani

Sąsiedzka czujność i szybkie działania policjantów doprowadziły do zatrzymania czterech obywateli Gruzji, podejrzanych o usiłowanie włamania do jednego z płockich mieszkań. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty, za które grozi im do 10 lat więzienia.

W minioną środę na numer alarmowy zadzwonił płocczanin z informacją, że w pobliżu jednego z bloków na osiedlu Dobrzyńska znajdują się podejrzanie zachowujący mężczyźni. W związku z tą informacją, na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego płockiej komendy. Policjanci w jednym z bloków zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali włamać się do jednego z mieszkań.

Na widok policyjnego patrolu dwóch kolejnych mężczyzn uciekło osobowym oplem. Kilkanaście kilometrów od Płocka ich ucieczkę przerwali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu.

Wszyscy podejrzewani o usiłowanie włamania do mieszkania to obywatele Gruzji w wieku od 26 do 31 lat, trafili  oni do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszeli zarzuty. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.