Ponad tonę krajanki tytoniowej znaleziono na terenie gminy Mała Wieś

Policjanci operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu z Płocka zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów i zatrzymali pięciu podejrzanych o ich produkcję. Podczas akcji funkcjonariusze przejęli ponad tonę krajanki tytoniowej i kilkanaście tysięcy sztuk papierosów. Działalność grupy mogła narazić Skarb Państwa na stratę w kwocie ponad miliona złotych.

To była dobrze zorganizowana i przeprowadzona akcja uderzająca w przestępczość tytoniową. We wtorek policjanci operacyjni na podstawie ustaleń o możliwej produkcji nielegalnego tytoniu, weszli do jednego z domów na terenie gminy Mała Wieś. Obiekt był monitorowany i dostosowany do procesu produkcji papierosów. W jednym z pomieszczeń ukryta była kompletna linia służąca do produkcji nielegalnych papierosów, pakowanych w pudełkach typu „pizza”. Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn w momencie rozpoczęcia nielegalnej produkcji papierosów.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczali ponad tonę tytoniu, blisko 12 tysięcy sztuk papierosów, maszyny oraz niezbędne do produkcji papierosów komponenty.

Zatrzymanymi okazali się być mieszkańcy województwa pomorskiego w wieku od 22 do 44 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty z kodeksu karno skarbowego i ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych.

Ich działania mogły narazić Skarb Państwa na stratę w kwocie ponad miliona złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.