Spotkajmy się, by wspólnie posprzątać las

Trwa walka z nielegalnym wyrzucaniem śmieci do lasu – niestety z roku na rok można zauważyć wzrost ilości śmieci wyrzucanych nielegalnie i kosztów ich wywozu z polskich lasów. Tylko w ubiegłym roku Lasy Państwowe przeznaczyły na ten cel niemal 20 mln zł, a z leśnych ostępów wywieziono ok. 108 tys. m3 śmieci!

Razem możemy więcej

Nadchodząca wiosna to świetny moment, by włączyć się w codzienne działania leśników i zadbać o bliskie nam lasy poprzez udział w organizowanych akcjach sprzątania lasu, które zaplanowano na piątek i sobotę 18 i 19 marca, od godziny 10:00 na terenie m.in. Nadleśnictwa Łąck. – Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, które lubią spacerować po lasach i nie mogą znieść widoku porzuconych w nich odpadów. Śmieci w lesie nie tylko czynią nasz spacer nieprzyjemnym, ale również nie ulegają naturalnemu rozkładowi, zatruwając środowisko leśne – zachęcają leśnicy.

Na chętnych będą czekały worki, rękawiczki. Wywóz śmieci zebranych podczas akcji zapewnia Nadleśnictwo, a na wszystkich uczestników sprzątania lasu z leśnikami czekać będą dodatkowe niespodzianki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.