Terytorialsi wspierają ośrodki w transporcie żywności

Wśród zadań jakie obecnie realizuje 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej nie brakuje tych, które bezpośrednio dotyczą wsparcia samorządów i instytucji, odpowiedzialnych za organizację pomocy dla najbiedniejszych mieszkańców Mazowsza, ale i dla uchodźców z Ukrainy.

Mazowieccy Terytorialsi, biorą udział w załadunkach i transporcie żywności w ramach programu operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2021 dla potrzebujących mieszkańców Mazowsza oraz uchodźców z Ukrainy. O pomoc do Terytorialsów zwróciła się także Chrześcijańska Misja Społeczna Teen Challenge oddział Płock.

W ostatnim czasie kilka razy terytorialsi brali udział w działaniach. 22 marca pięciu żołnierzy samodzielnej kompanii logistycznej 6MBOT przewiozło 3 tony żywności do miejscowości Zatopolice (gm. Zakrzew). Dzień później transport ruszył z Warszawy do Chełma, żołnierze przetransportowali łącznie tonę leków i odzieży. 24 marca, 3 tony produktów – kasza, cukier, słoiki z przetworami, ale także materace, wózki, zabawki dla dzieci trafiły z Legnicy do płockiej organizacji.

mówi st. kpr. Cezary Okraszewski

W najbliższych dniach na wojskowych ciężarówkach przetransportowanych zostanie kolejne blisko 10 ton żywności, trafi ona m.in. do Przytyka i Przysuchy.

Nie zapominamy też o naszych bohaterach – powstańcach warszawskich i kombatantach. Żołnierze 6 Mazowieckiej BOT wspierają Dom Powstańców Warszawskich przy Nowolipiu 22 w rozwożeniu posiłków i paczek warzywno-owocowych dla seniorów w Warszawie.

dodaje Okraszewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.