Za wymuszenie rozbójnicze tymczasowy areszt. Na razie

Policjanci z komisariatu w Płocku zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o wymuszenie zwrotu wierzytelności. Jednemu z nich śledczy dodatkowo przedstawili zarzuty wymuszenia rozbójniczego, handlu i posiadania narkotyków. 26-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Kryminalni z komisariatu w Płocku w odpowiedzi na zawiadomienie dotyczące wymuszenia rozbójniczego oraz wymuszenia zwrotu wierzytelności, jakiego sprawcy kilkanaście dni temu dokonali na mieszkańcu powiatu płockiego podjęli działania, aby jak najszybciej zatrzymać podejrzanych.  

Ustalenia policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 25 i 26 lat. Młodszy z nich zatrzymany został w drodze powrotnej z pracy do domu.

W trakcie czynności śledczy zebrali dowody na podstawie, których zatrzymany 26-latek usłyszał zarzuty wymuszenia rozbójniczego, posiadania i handlu narkotykami. Ponadto tak jak i 25-latek, jest on podejrzany o wymuszenie zwrotu wierzytelności. Za to przestępstwo podejrzanym grozi  kara do 5 lat więzienia.

26-letni płocczanin decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Natomiast jego wspólnik objęty został policyjnym dozorem. Sprawa jest rozwojowa, funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.