Zebrali 700 kg mąki, pieką chleb dla Ukrainy

Wierni parafii Miszewo Murowane koło Płocka wraz ze swoim proboszczem postanowili upiec chleb dla mieszkańców Ukrainy: zebrali 700 kg mąki, z której piecze się właśnie około 2 tysiące bochenków chleba. Chleb trafi do punktu dystrybucji żywności w Chełmie. Potem część zostanie zawieziona do Kijowa i Mariupola.  

Parafia pw. św. Anny w Miszewie Murowanym postanowiła zebrać mąkę, aby upiec z niej chleb dla mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. Okazało się, że ofiarność była bardzo duża i udało się zebrać około 700 kg mąki. Zbiórka prowadzona była w parafii, w szkole w Cieślach oraz piekarni w Cieślach.

Z tej mąki piekarnia w Cieślach piecze właśnie chleb. Jej właściciel zobowiązał się, że z jednego kilograma mąki upiecze dwa chleby. Prawdopodobnie będzie to około 2 tysięcy bochenków chleba. Upieczony chleb w dwóch turach zawieziemy do Chełma. Część zostanie na miejscu, dla Ukraińców przekraczających polską granicę, a część pojedzie do Kijowa i Mariupola, gdzie są największe potrzeby

– relacjonuje ks. Piotr Gadomski, administrator parafii św. Anny w Miszewie Murowanym.

Na terenie parafii liczącej ponad 2 tysiące wiernych, do chwili obecnej w domach prywatnych zamieszkało pięćdziesiąt osób z Ukrainy. Pomaga im cała parafia. Dwie panie z Ukrainy znalazły już pracę. Dzieci ukraińskie będą uczyć się w szkołach w Miszewie i w Cieślach.

Wierni są bardzo życzliwi, każdy pomaga, na ile jest w stanie. Widać dużą otwartość serc

– komentuje duszpasterz.

Parafia Miszewo Murowane przygotowuje też trzeci transport z darami (z żywnością, wodą, słodyczami dla dzieci, artykułami higienicznymi, opatrunkami). Rzeczy te zostaną w najbliższych dniach przez parafian zawiezione do miejsc ich dystrybucji. 

źródło: Diecezja Płocka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.