Złota Gwiazda dla szpitala? Zagłosuj

Wykorzystanie środków unijnych na modernizację i doposażenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku zostało uznane w plebiscycie „Złota Gwiazda” za jedno z 12 najważniejszych wydarzeń na północnym Mazowszu. Plebiscyt organizuje Gazeta Wyborcza.

Wartość wszystkich projektów, jakie zrealizował Szpital dzięki UE to ponad 152 miliony zł.

Szpital samodzielnie aplikował i realizował projekty finansowane tak z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, jak i Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Był i jest  również partnerem innych podmiotów realizujących projekty unijne, jak chociażby Mazowieckiej Uczelni Publicznej, czy ostatnio Województwa Mazowieckiego, które jako pierwsze w kraju uruchomiło środki na wsparcie służby zdrowia w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2.

Warto podkreślić, iż dzięki funduszom pozyskanym z Unii, mieszkańcy mogą korzystać z usług wyremontowanej Przychodni Specjalistycznej, nowego Oddziału Chorób Płuc, poprawiliśmy doposażenie Zakładu Diagnostyki Obrazowej, SOR-u, czy też całą infrastrukturę teleinformatyczną. Nie można również zapomnieć o inwestycjach wykonanych wcześniej, w poprzednich perspektywach finansowych. Tylko dzięki środkom unijnym rozbudowaliśmy bowiem Szpital o nowy pawilon, w którym obecnie znajduje się np. Oddział Dziecięcy, czy Neurologiczny, czy doposażyliśmy blok operacyjny. Podkreślić tu należy, iż wszystkie inwestycje wykonujemy samodzielnie, począwszy od przygotowania dokumentacji, prowadzenie procedur budowlanych czy zakupowych, aż po rozliczenie wniosku- 

– mówi Stanisław Kwiatkowski, Dyrektor Szpitala

Głosowanie na najciekawsze projekty trwa. Zakończy się 6 marca, a laureatów poznamy 17 marca. Zachęcamy do głosowania na nasz Szpital, głos można oddać poprzez stronę:

https://plock.wyborcza.pl/plock/7,35681,28147755glosujcie-plock-ciechanow-gabin-sanniki-sierpc-ostrow.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.