45-latek bez prawa jazdy. Zatrzymała go grupa SPEED

To już kolejny kierowca, któremu policjanci z grupy Speed zatrzymali prawo jazdy za lekceważenie obowiązującego ograniczenia prędkości na obszarze zabudowanym. 45-latek przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł wsiąść za kierownicę swojego forda.

Wczoraj przed południem na jednej z ulic miasta policjanci z mazowieckiej grupy Speed zatrzymali do kontroli kierującego fordem. 45-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego w obszarze zabudowanym pędził się z prędkością 126 km/h.

Za popełnione wykroczenie mundurowi nałożyli na kierowcę mandat karny, a na jego konto wpisali 10 pkt. karnych. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Kierowca, który przekracza prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy do wszystkich kierowców  o wyobraźnię i rozwagę na drogach. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość,  mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.