Profilaktyka i wsparcie medyczne poprzez TRIGGERA w Programie „Zdrowie dla Płocka”

W ramach Programu „Zdrowie dla Płocka” wspieranego przez PKN ORLEN, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie oraz Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc uruchomiły innowacyjny system komunikacji „TRIGGER” dla pacjentów i lekarzy. W ofercie medycznej Programu pojawiły się także nowe konsultacje psychoonkologiczne. Koncern przeznaczy przez 5 lat trwania tego Programu łącznie 10 mln zł na m.in. monitorowanie i poprawę stanu zdrowia mieszańców Płocka i okolicznych powiatów, profilaktykę i leczenie chorób oraz podnoszenie kwalifikacji personelu medycznego.

Pionierski program zdrowotny PKN ORLEN dla Płocka, powiatów płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego uruchomiony w 2019 roku realizowany jest przez Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc pod patronatem Ministerstwa Zdrowia.

Chcemy rozszerzać ofertę Programu, tak aby włączać coraz więcej mieszkańców Płocka i okolic, którzy mogą korzystać z profilaktyki i wsparcia medycznego w zakresie chorób onkologicznych i chorób płuc. „Zdrowie dla Płocka” wpisuje się w odpowiedzialność społeczną PKN ORLEN. Wszędzie tam, gdzie prowadzimy działalność, chcemy być dobrym sąsiadem – zaangażowanym w długofalowy rozwój regionu i podnoszenie jakości życia mieszkańców

– mówi Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem w PKN ORLEN.

Najnowsza propozycja w Programie to TRIGGER, czyli prosta i intuicyjna platforma do komunikacji cyfrowej dostępna dla wszystkich. Zawiera m.in. informacje o badaniach, spotkaniach zdrowotnych, medycznych weekendach.

Uruchomienie nowego systemu komunikacji elektronicznej TRIGGER pozwala w sposób szybki i bezpieczny dotrzeć poprzez SMS oraz e-mail bezpośrednio do zainteresowanych osób. Wystarczy, że chętne osoby wypełnią formularz kontaktowy na stronie Zdrowie dla Płocka i będą otrzymywać informacje o bieżących wydarzeniach organizowanych w ramach Programu. To narzędzie jest przeznaczone nie tylko dla lekarzy, pielęgniarek czy personelu medycznego, ale także każdego z nas. Jeżeli chcemy dbać o zdrowie, to powinniśmy rozpocząć od profilaktyki. A zaproszenia na badania czy spotkania zdrowotne to tylko jedna z wielu propozycji, jakie będziemy oferować poprzez TRIGGERA

– podkreśla dr n. med. Beata Janas Prof., Kierownik merytoryczny Programu Zdrowie dla Płocka.

TRIGGER to także konkretna wiedza w postaci wykładów i webinariów, z których każdy może skorzystać, rejestrując się na platformie.

Dodatkowo od dziś mieszkańcy Płocka i okolic mogą rezerwować wizyty u psychoonkologa w Centrum Medycznym Medica w Płocku. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel. 22 546 31 11 lub mailowo: profilaktyka.plock@coi.pl .

„Program Zdrowie dla Płocka” to wiele inicjatyw, które mają wspomóc profilaktykę i leczenie. Od momentu powstania Programu funkcjonuje infolinia pulmonologiczna i onkologiczna dla mieszkańców i kadry medycznej z Płocka i okolic. Konsultanci informują o działaniach z zakresu profilaktyki onkologicznej, jak również zgodnie z zaleceniami umawiają konsultacje i wizyty u specjalistów z instytutów (zapewniana jest pomoc nawigatorów dla osób zgłaszających się do diagnostyki lub leczenia).

Z kolei w Punkcie Pomocy Palącym w Centrum Medycznym Medica w Płocku można umówić się na konsultację u specjalisty ds. uzależnień, pielęgniarki, psychologa czy dietetyka. Ponadto w 2021 roku uruchomiony został punkt z poradami fizjoterapii oddechowej, w którym specjalista pomaga dobrać odpowiednie do wieku i stanu zdrowia zestawy podstawowych ćwiczeń oddechowych.

Zarówno Narodowy Instytut Onkologii, jak i Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc aktywnie współtworzą z PKN ORLEN i innymi partnerami medycznymi, m.in. Narodowym Funduszem Zdrowia, Narodowym Instytutem Kardiologii kardynała Stefana Wyszyńskiego, Państwowym Instytutem Badawczym, Centrum Medycznym Medica w Płocku, Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu, edycje Miasteczek Zdrowia. Dotychczas z wizyt i porad medycznych w takiej formie w trzech edycjach Miasteczka Zdrowia skorzystało ponad 12 tys. osób.

Więcej szczegółowych informacji o Programie Zdrowie dla Płocka można znaleźć na stronie internetowej www.zdrowiedlaplocka.pib-nio.pl

Narodowy Instytut Onkologii Nawigator ds. diagnostyki tel. 22 546 33 77 Adres e-mail: diagnostyka.plock@coi.pl Nawigator ds. profilaktyki tel. 22 546 31 11 Adres e-mail: profilaktyka.plock@coi.pl

Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc Nawigator ds. diagnostyki tel. 22 43 12 350 lub 22 43 12 306 Adres e-mail : pulmonologia@igichp.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.