Sport

BHT Petra Płock na EHF Champions Cup

BHT Petra Płock w Portugalii weźmie udział w jednym z najważniejszych turniejów piłki ręcznej plażowej w Europie. W dniach 10-13 października drużyna z Płocka zmierzy się z czołowymi zespołami Starego Kontynentu w Klubowych Mistrzostwach Europy – EHF Champions Cup.

BHT Petra Płock

W zeszłym sezonie Petra Płock zajęła trzecie miejsce, a w 2022 roku zdobyła tytuł Mistrza Europy. W tegorocznej edycji turnieju drużyna liczy na kolejny sukces. W składzie Petry wystąpi jedenastu zawodników, którzy latem tego roku wywalczyli ósmy tytuł Mistrza Polski.

Stawiamy sobie wysokie oczekiwania i celujemy w najwyższe pozycje. Naszymi największymi atutami są doświadczenie i zgranie, które konsekwentnie prowadzą nas do sukcesów. Dzięki solidnemu przygotowaniu jesteśmy pewni, że możemy rywalizować z każdym przeciwnikiem zapowiada kapitan drużyny Adrian Fiodor.

BHT Petra Płock wyruszy do Portugalii w środę, 9 października, a już dzień później rozpocznie sportowe zmagania. W pierwszym meczu płocczanie zmierzą się z wicemistrzami Portugalii GRD Leça – Spar. Zmagania grupowe zakończą się w sobotę, a finałowe spotkania zostaną rozegrane w niedzielę. Wszystkie mecze transmitowane będą na platformie Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej – EHF TV.

Lista zawodników: Marcin Miedziński, Filip Koper, Jarosław Suski, Maciej Fabianowicz, Bartosz Wojdak, Patryk Orędowicz, Jakub Karaś, Adrian Fiodor, Jakub Goleniewski, Krystian Matusiak, Kacper Paczkowski i Hubert Wolski – trener