Utrudnienia w ruchu w Gąbinie
Trwają prace drogowe w Gabinie na ul. Rogatki Żychlińskie na odcinku od ul. Browarnej do ul. Wspólnej. W związku ztym ulica jest nieprzejezdna.
Utrudnienia w ruchu występują w związku z realizacją projektu: “Modernizacja ul. Rogatki Żychlińskie w Gąbinie oraz dróg gminnych w Górkach – ul. Górna, Łączna, Urocza i Widokowa”. Miasto i Gmina Gąbin pozyskało dofinansowanie na realizację zadania pn. “Kompleksowa przebudowa kluczowej infrastruktury drogowej na terenie Miasta i Gminy Gąbin”, w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

Celem inwestycji jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz rozbudowa nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej. Projekt zwiększy komfort poruszania się wszystkich użytkowników dróg – także osób z ograniczoną mobilnością.