PłockSport

Do 2022 roku Nafciarze będą mieli nowy stadion. Rozpoczęły się już pierwsze prace

Firma Mirbud rozpoczęła prace rozbiórkowe na stadionie im. Kazimierza Górskiego. Obiekt ma zostać gruntownie przebudowany.

3 lipca płocki ratusz oficjalnie przekazał firmie Mirbud plac budowy. Prace rozbiórkowe firma rozpoczęła od trybuny wschodniej, a następnie prowadzone będą w północnej części obiektu. Ich największa intensywność przypadnie na okres przerwy wakacyjnej między zakończeniem sezonu 2019/20, a początkiem sezonu 2020/21.

Stadion powstanie niemal od zera. Nowy będzie na 15 tys. miejsc z zadaszonymi trybunami i nowoczesną infrastrukturą. Nowy stadion, zaprojektowany i wybudowany zgodnie z systemem licencji PZPN, który będzie spełniał kryteria umożliwiające organizowanie wszystkich spotkań krajowych rozgrywek piłki nożnej i meczów z rozgrywek UEFA, ma powstać dokładnie w tym samym miejscu co obecny. Stadion ma być gotowy w 2022 roku. Koszt jego budowy to niemal 170 mln zł.

Tak ma wyglądać nowy obiekt.

One thought on “Do 2022 roku Nafciarze będą mieli nowy stadion. Rozpoczęły się już pierwsze prace

  • Aby budować tu nowy stadion trzeba przeanalizować wszystkie uwarunkowania !!!
    Obszar na którym chce się zlokalizować tak olbrzymi stadion /15 tys. kibiców !!!/ będzie w pod silnym wpływem sytuacji kryzysowych jakie mogą zaistnieć na terenie zakładów Orlenu, do których jest bardzo blisko!
    W mojej ocenie brak jest tu mozliwości usytuowania parkingów dla około 200 autokarów i około 1000 samochodów osobowych, których taki stadion potrzebuje a również brak jest odpowiedniej infrastruktury drogowej dla dojechania i ewntualnie koniecznej szybkiej stąd ewakuacji kibiców i ludności w pobliżu zamieszkałej! Będą trudności z powstaniem projektu nowego stadionu a służby opiniujące projekt prawdopodobnie pozytywnie go nie zaopiniują !!!
    Gdyby projekt uzgodniono, to komisja odbiorowa /działająca niezależnie!/, może stadionu nie odebrać i może on po wybudowaniu nie być dopuszczony do użytkowania z powodu zbiorowego zagrożenia bezpieczeństwa publicznego !!!
    Gdyby obiekt wybudowano i zezwolono na jego użytkowanie, to będą protesty ludności w pobliżu zamieszkałej ze względu na zakorkowanie ulic oraz zakłócenie spokojnego i bezpiecznego funkcjonowania terenów zamieszkałych w sąsiedztwie stadionu, z których to terenów też może zachodzić konieczność szybkiej ewakuacji ludności !!!
    Gdy projekt stadionu zostanie uzgodniony i gdy stadion zostanie dopuszczony do użytkowania, to po pierwszym incydencie w którym będą poszkodowani lub gdy zostanie objawione zagrożenie bezpieczeństwa publicznego, to przez służby nadzorcze zostanie wydana decyzja o wyłączeniu obiektu z użytkowania albo zostaną wydane decyzje ograniczajace jego użytkowanie. Będą prowadzone dochodzenia, kto dopuścił się zaniedbań w obowiązku zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego !!! Poszkodowani, albo ich rodziny, będą dochodzić odszkodowań od osób odpowiedzialnych albo od podmiotu organizującego na stadionie imprezę bez zapewnienia bezpieczeństwa !!!
    Wykonanie umowy na rozbiórkę, zaprojektowanie i budowę stadionu na 15000 kibiców /na miejscu obecnego stadionu/, nie leży w interesie publicznym !!! To zgodnie ustawą “O zamówieniach publicznych” Art. 145, stanowi dla zamawiajacego podstawę do jednostronnego odstąpienia od umowy.
    Taką decyzję zamawiajacy powinien podjąć niezwłocznie !!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *