Gospodarka i społeczeństwo

Kompendium wiedzy o polskich lasach za darmo, w jednym miejscu

Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa, a Polska jest w czołówce Europy, jeśli chodzi o powierzchnię lasów. Według Banku Danych o Lasach stanowią one około 30% naszego terytorium. Niezależnie czy z lasu korzystamy do zbierania występujących w nich „skarbów”, jesteśmy fanami leśnych spacerów lub zajmujemy się obserwacją tamtejszej fauny i flory, polskie lasy warto doceniać i szanować.

Niezależnie do jakiej grupy fanów lasu byśmy się przypisali, na profilu Lasów Państwowych na stronie „issuu.com” możemy odnaleźć dziesiątki darmowych publikacji do czytania. Znajdziemy tam felietony, wywiady, poradniki, przepisy, a także wiele stron wiedzy naukowej przystępnej dla dzieci i dorosłych. Wszystkie materiały są dostępne w bardzo wygodnej formie, a szczególnym zainteresowaniem mogą cieszyć się takie teksty, jak „Leśny Survival”, „Dobre z lasu, czyli natura od kuchni” czy „Leśny wehikuł czasu”, czyli nieprzemijający urok starych fotografii z okresu II Rzeczypospolitej. Warto jednak zainteresować się również innymi dostępnymi dziełami.

Profil zawiera tysiące stron bardzo różnej kategorii książek, a także „Echa Leśne”. Najstarsze wydania tego kwartalnika sięgają nawet roku 2012, dzięki czemu możemy cofnąć się w czasie o te kilkanaście lat, z drugiej strony najświeższe wydanie jest z kwietnia tego roku, jeśli akurat chcemy być na bieżąco z tym, co w lesie piszczy.

Z dostępnych tam materiałów, możemy dowiedzieć się między innymi jak przetrwać w lesie, jak wygląda pozyskiwanie drewna z lasu oraz w jakich celach jest ono pozyskiwane, czy żubry ziewają oraz to, jak korzystając z dobrodziejstw lasu, jednocześnie dbać o ten jakże ważny dla nas wszystkich ekosystem.

Można by bez końca wymieniać dostępne tam tematy, jednak najlepiej będzie po prostu wejść na profil Lasów Państwowych na stronie „issuu.com” i samemu przekonać się co można tam znaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *