Zdrowie

Nowa Poradnia Chorób Piersi [VIDEO]

Im wcześniej wykryty jest rak, tym szanse jego wyleczenia są większe, a niezaprzeczalnie najważniejszym czynnikiem w walce z chorobami piersi jest profilaktyka. Leczenie powinno odbywać się w sposób nie tylko profesjonalny ale też kompleksowy i komfortowy. Co do tego zgadzamy się wszyscy: medycy i pacjenci, osoby publiczne, zajmujące się polityką i reprezentujące pacjentów. Zgodziła się z tym oczywiście Pierwsza Dama, Pani Minister, Rzecznik Praw Pacjenta, posłanki i senatorki reprezentujące niemal wszystkie ugrupowania polityczne oraz przedstawiciele i przedstawicielki organizacji pacjenckich. Wszystkie te osoby wsparły swoją obecnością inicjatywę WIM-PIB – otwarcie nowej Poradni Chorób Piersi, która odbyła się w ważnym dla wszystkich chorych na te nowotwory Światowym Dniu Walki z Rakiem Piersi.

Małżonka Prezydenta RP, Pierwsza Dama – Agata KORNHAUSER-DUDA

„Jako ambasadorka kobiet z chorobami piersi w Polsce staram się podczas każdego spotkania ze środowiskiem kobiecym namawiać do badań profilaktycznych, do samobadania piersi, ale także do tzw. profilaktyki pierwotnej. Czyli tej, która ma zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi czyli jest to odpowiednia dieta, aktywność fizyczna czy też unikanie różnego rodzaju używek.”

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Maria MRÓWCZYŃSKA

„Bardzo ważne są takie miejsca, gdzie kobiety mogą zadbać o siebie od diagnostyki, poprzez leczenie aż po rehabilitację. Wojskowy Instytut Medyczny daję tę szansę, ale jednocześnie daje szansę na rozwój badań naukowych w zakresie nowotworów, w tym raka piersi. Jestem o tym przekonana, że kadra, która tutaj pracuje wykorzysta możliwości jakie daje to miejsce nie tylko w leczeniu, ale również w rozwoju nowoczesnych technik leczenia i nowoczesnych diagnostycznych oraz badań naukowych.”

Prezes Stowarzyszenia Amazonki – Krystyna WECHMANN

„Zdaję sobie sprawę, że żeby być Breast Cancer Unitem trzeba spełniać pewne wymagania, ale dziś martwi mnie prehabilitacja. Rzadko się spotyka, by kobieta zdiagnozowana miała przed operacją prehabitlitację, która jest szalenie ważna. Istotne jest, żeby każda kobieta wiedziała jak po zabiegu zadbać o jakość swojego życia i powrót do aktywności fizycznej.”

„Musimy działać przeciwko antyszczepionkowcom. Osobom, które piszą, że mammografia jest szkodliwa musimy się przeciwstawić mocno. Stawiać musimy czoło tym, którzy nie mając podstaw naukowych, medycznych szerzą takie informacje. Musimy głosić, że na całym świecie jest to jedyne badanie przesiewowe, które daje szansę na szybkie wykrycie raka piersi.”

Prezes Zarządu Polskie Amazonki Ruch Społeczny – Elżbieta KOZIK

„Szanowni Państwo chodzi o standardy. Chciałaby i życzę Panie Generale by przykład z Pana szpitala, Pana chęć doskonalenia ośrodka spowodowała, że będziemy budować kompleksowość leczenia i ulepszać jakość opieki w całej Polsce.”

Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. – Grzegorz GIELERAK

“To nie technologia decyduje o sukcesie placówki medycznej, a prawdziwą jej siłą są jej specjaliści, których wiedza, doświadczenie, empatia tworzą fundament profesjonalnej opieki. Zatem głęboko wierzę w to, że dotychczasowe osiągnięcia liderów naszych zespołów, podkreślę liderów zespołów medycznych zatem ten sukces jest sukcesem wszystkich zaangażowanych”.

Wystąpienia zakończył wykład Doktora Piotra Furgi dotyczący praktycznej strony profilaktyki, aby wszystkie obecne Panie potrafiły zadbać o swoje zdrowie co miesiąc wykonując prawidłowo samobadanie.

Choroba nowotworowa piersi wymaga kompleksowego leczenia chirurgicznego, systemowego i radioterapii. Jakość takiej wielospecjalistycznej opieki zależy nie tylko od właściwej diagnostyki, doboru odpowiedniej terapii, ale także od sprawnej koordynacji ścieżki pacjentki. Dlatego tak ważne jest stworzenie przyjaznego i kompleksowego środowiska, w którym pacjentka będzie mogła zostać zbadana, przygotowana i leczona. Nie jest tajemnicą, że sama diagnostyka chorób piesi może wiązać się z dyskomfortem, poczuciem skrępowania i z tego powodu, wiele kobiet rezygnuje z badań. W WIM-PIB wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pacjentek stworzyliśmy  przestrzeń dla kobiet, w której będą mogły czuć się swobodnie wsparte przez zespół opiekujących się nimi specjalistów.

Pacjentki poddawane będą pełnej diagnostyce w jednym miejscu: mammogafii, USG, biopsji, rezonansowi i innym zleconym przez lekarza specjalistycznym badaniom. Zdiagnozowane pacjentki będą w jednym miejscu i w znanej sobie przestrzeni poddawane prehabilitacji i rehabilitacji by minimalizować skutki często trudnego i wyczerpującego leczenia. Da to możliwość szybkiego i co najważniejsze komfortowego powrotu do sprawności bez bólu. Przygotowane w toku prehabilitacji pacjentki lepiej poradzą sobie z trudami terapii korzystając nawet z opieki pielęgniarki synologicznej.

Całość opieki będzie odbywać się na najwyższym poziomie, według najlepszych standardów i na najnowocześniejszym sprzęcie.

Wyjątkowość nowo otwartej Poradni chorób piersi w WIM-PIB polega jednak nie tylko na diagnostyce i leczeniu, rehabilitacji i prehabilitacji. Nasza troska o komfort pacjentek wyszła poza standardowe działania i objęła nawet architekturę poradni. Psychologia architektury i nasze doświadczenia oraz fakt, że o wyglądzie poradni decydowały kobiety, nasze ekspertki, które codziennie zajmują się pacjentkami i rozumieją ich potrzeby przyniósł świetne efekty, które wykraczają daleko poza poprawę warunków lokalowych. Mamy nadzieję, że Poradnia Chorób Piersi w WIM-PIB będzie wyjątkowym, bardzo kobiecym, pełnym ciepła i wsparcia miejscem gdzie wszystkie Panie znajdą profesjonalną pomoc o najwyższym standardzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *