O zmianach w służbie zdrowia debatowano w PWSZ
W auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku odbyła się V Konferencja Naukowa nt. NAUKI O ZDROWIU – KIERUNKI ZMIAN I PERSPEKTYWY ROZWOJU. Uroczystego otwarcia konferencji naukowej dokonał prof. Maciej Słodki – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku.
– Poziom konferencji oraz ranga zaproszonych gości z każdym rokiem rosną – powiedział Rektor, który powitał zaproszonych gości. Na zaproszenie Władz Uczelni w Konferencji udział wzięła Józefa Szczurek – Żelazko – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Minister pogratulowała pomysłu oraz organizacji wydarzenia. – Nowe problemy w służbie zdrowia zmuszają nas do szukania nowych sposobów ich rozwiązywania. Z tego powodu tak istotna jest wymiana wiedzy i doświadczeń w nauce o zdrowiu – powiedziała Minister. W swoim wystąpieniu Józefa Szczurek – Żelazko przedstawiła także kierunki rozwoju systemu ochrony zdrowia.
Wykład inauguracyjny pt. ”Cięcie cesarskie – jak optymalizować ich liczbę?” wygłosił prof. dr hab. n. med. Mariusz Zimmer – Prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, który był gościem specjalnym konferencji. Profesor zaprosił wszystkich słuchaczy na „I Ogólnopolską
Konferencję Postępy w edukacji położniczno – położniczej – najnowsza wiedza w roku 2019”, która odbędzie się w Płocku w dniach 27-29 czerwca 2019 roku.
Wiodącymi tematami konferencji będą m.in:
– zmiany w systemie ochrony zdrowia
– perspektywy rozwoju opieki pielęgniarskiej w obliczu potrzeb pacjentów, świadczeniodawców usług zdrowotnych oraz studentów kierunku pielęgniarstwo i innych kierunków nauk o zdrowiu.
– nowe kompetencje pielęgniarek i innych specjalistów systemu ochrony zdrowia oraz usług kosmetologicznych.
– kształcenie podyplomowe pielęgniarek w kontekście rozwoju i uwarunkowań prawnych kompetencji zawodowych.
– dylematy etyczne w ochronie zdrowia i kosmetologii.
– prewencja zdarzeń niepożądanych występujących w praktyce pielęgniarskiej, kosmetologicznej i innych obszarach świadczeń zdrowotnych.
– nadzór merytoryczny w pielęgniarstwie (konsultanci krajowi i wojewódzcy) oraz innych naukach medycznych i naukach o zdrowiu.
– teoria, diagnostyka, rehabilitacja, wsparcie psychologiczne i usługi kosmetologiczne jako odpowiedź na problemy zdrowotne i estetyczne.