ORLEN S.A.Płock

Młodzi z pasją i stypendium Fundacji ORLEN – DAR SERCA

Są młodzi, zdolni i cały świat przed nimi. Mają pasje i pomysł na życie. Dzięki konkretnemu wsparciu finansowemu mogą inwestować w siebie i swoją przyszłość. Młodzi mieszkańcy Płocka i powiatu płockiego otrzymali stypendia. Już po raz 10 przyznała je Fundacja „ORLEN – DAR SERCA”.

Prowadzone przez nas programy stypendialne to jeden z najważniejszych obszarów działań Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”. Praca z tak zdolną i zaangażowaną społecznie młodzieżą to przyjemność. Obserwowanie rozwoju tych młodych ludzi i ich dalszej ścieżki kariery potwierdza, że są to osoby wartościowe, które zasługują na docenienie ich pasji i działań.

mówi Prezes Fundacji, Katarzyna Różycka.

Tegoroczne stypendia zostały wręczone podczas uroczystej gali w Orlen Arenie w Płocku. Gala była wyjątkowa, była jednocześnie jubileuszem 10-lecia programu stypendialnego Dla Płocka i powiatu płockiego. W tym czasie stypendia trafiły do ponad 1500 młodych ludzi. W tym roku do grona stypendystów dołączyło 237 młodych ludzi, którzy w roku szkolnym 2018/2019 w ramach dwóch programów stypendialnych: Dla Płocka i powiatu płockiego oraz Dla Orłów będą otrzymywali wsparcie finansowe.

Młodzi stypendyści przyznają, że dzięki tej pomocy sukcesy na koncie pojawiają się szybciej. Klaudia Kozłowska to mistrzyni Polski w kickboxingu w formule low kick. Stypendium otrzymała po raz drugi i już planuje na co przeznaczy pieniądze.

Udzielam się w wielu dziedzinach społecznych, od 10 lat jestem harcerką, wiele czasu poświęcam na sport. Trenuje kickboxing i bardzo często biorę udział w różnych zawodach sportowych. Dzięki temu stypendium mogłam jeździć na różne zgrupowania, turnieje .

mówi Klaudia Kozłowska

Jak przyznaje taka pasja jest bardzo kosztowna, a środki ze stypendium pozwalają skupić się na treningach, a nie problemach.

Uzyskanie stypendium wymaga spełnienia kilku warunków. Najważniejszym jest, w przypadku stypendiów naukowych średnia – co najmniej 4,7. Dodatkowe punkty uczniowie otrzymują m.in. za udział w olimpiadach, konkursach oraz za pracę społeczną. Od sportowców oczekuje się przede wszystkim wybitnych wyników w uprawianej dyscyplinie, ale także średniej nie niższej niż 4,0. Z kolei uczniowie pracujący społecznie musieli przede wszystkim udokumentować działalność na rzecz innych oraz legitymować się średnią na poziomie 4,5.

Poczułem się lepiej, że moją ciężką prace w szkole czy na treningach doceniono. To bardzo motywuje, że to coś więcej niż tylko oceny czy medale.

mówi Rafał Grela, który stypendium otrzymał już po raz czwarty.

Rafał Grela trenuje karate, na swoim koncie ma wiele zwycięstw na turniejach w Polsce i zagranicą. I jak przyznaje stypendium uczy młodych funkcjonować z pewną kwotą pieniędzy.

To od nas zależy czy wydamy to na głupoty czy zainwestujemy w siebie, a to przygotowuje do dorosłego życia.

dodaje Rafał Grela

Kacper Wawszczak swoją przyszłość wiąże z piłką ręczną. Jego marzeniem jest gra w barwach ORLEN Wisły Płock. Stypendium przybliża go do jego realizacji.

Przez realizowanie pasji można też coś więcej uzyskać. Pieniądze to nie wszystko, one tylko pomagają. Liczy się to, że ktoś nas zauważył, docenił i dał szansę.

mówi Kacper Wawszczak

To bardzo dobra możliwość dla młodych ludzi, która zachęca do rozwijania się i bardzo motywuje.

dodaje Klaudia Kozłowska

Jednym z punktów uroczystości był wykład motywacyjny Tomasza Grzywaczewskiego – podróżnika, dziennikarza oraz autora książki „Przez dziki Wschód”, za którą otrzymał Nagrodę Magellana 2012.

Nie brakowało akcentu muzycznego. Gwiazdą była młoda, utalentowana Roksana Węgiel – zwyciężczyni Eurowizji Junior.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *