czwartek, 25 kwietnia 2024
SportWisła Płock

Puchar jest nasz! Wisła wygrywa Amber Cup 2018!

Po jedenastu latach przerwy zawodnicy Wisły Płock ponownie wystąpili w turnieju halowym. Nafciarze od razu okazali się najlepsi i zwyciężyli w rozgrywanym w gdańsko-sopockiej ERGO Arenie, prestiżowym Amber Cup. W Wiśle zadebiutował nowy bramkarz – Thomas Dähne, który został wybrany najlepszym golkiperem turnieju.

Wisła Płock S.A.

Rywalizację w turnieju zawodnicy Jerzego Brzęczka rozpoczęli od wysokiej porażki… 0:4 z drużyną agencji menadżerskiej Fabryka Futbolu. Pierwszego meczu po powrocie “pod dach” nie można było więc zaliczyć do udanych. Z biegiem czasu Wiślacy zaczęli się jednak rozkręcać. W drugim spotkaniu grupowym Nafciarze pokonali ubiegłorocznego finalistę – Śląsk Wrocław 3:1, a bramki zdobyli skrzydłowi Damian Piotrowski, Jakub Łukowski oraz Konrad Michalak. O tym, czy płocczanie wyjdą z grupy B, decydowało bezpośrednie starcie Fabryki ze Śląskiem, które na swoją korzyść rozstrzygnęli Ci pierwsi i dzięki temu niebiesko-biało-niebiescy z drugiego miejsca awansowali do półfinału.

Tam czekał nas pojedynek z obrońcą tytułu i gospodarzem Lechią Gdańsk. W 1/2 finału obaj reprezentanci ekstraklasy stworzyli świetne widowisko, w którym lepsi o jedno trafienie okazali się Nafciarze, zwyciężając 4:3 (bramki: Damian Rasak – dwie, Łukowski, Michalak). W wielkim finale podopiecznym Brzęczka przyszło natomiast zmierzyć się z pierwszoligową Miedzią Legnica i już po czterech minutach praktycznie wszystko było jasne. Gole Łukowskiego, Arkadiusza Recy oraz Michalaka, dały sporą przewagę, choć Miedź złapała kontakt (3:2), to ostatnie słowo należało do Łukowskiego, który strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego przypieczętował triumf swojej drużyny!