sobota, 2 grudnia 2023
Komenda Miejska Policji w PłockuPłock

Płockie służby w walce z koronawirusem

Płoccy policjanci codziennie otrzymują od Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej wykaz osób objętych kwarantanną na terenie działania KMP w Płocku. Z każdą z tych osób kontaktują się policjanci, nie tylko po to aby sprawdzić czy przebywa ona w miejscu wskazanym do odbywania kwarantanny, ale by również zapytać czy nie potrzebuje wsparcia i pomocy.

Co najmniej raz na dobę umundurowani policjanci sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną domową na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku, przebywają w miejscu wskazanym do jej odbywania. Najczęściej kontroli tych dokonują dzielnicowi, którzy znają mieszkańców swojego rejonu służbowego. Płoccy policjanci nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie, ani nie wchodzą do domów lub mieszkań tych osób.

W pierwszej kolejności kontrole osób objętych kwarantanną przeprowadzane są telefonicznie – chodzi tu oczywiście o zdrowie policjantów. I tak policjant pojawia się w miejscu zamieszkania osoby objętej kwarantanną i dzwoni do niej, następnie prosi aby pokazała się w oknie albo w inny wyraźny sposób zasygnalizowała, że jest w mieszkaniu.

Policjanci podczas rozmów ustalają także, czy takiej osobie czegoś nie potrzeba. Jeżeli takie zgłoszenia będą to policjanci przekażą je do służb miejskich, które organizują pomoc.​

UWAGA ! Jeżeli osoba nie będzie odbierała telefonów, nie będzie z nią kontaktu to policjanci niezwłocznie przekażą informację do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Osoby które nie zastosują się do kwarantanny muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Pamiętajmy! Każdy z nas ma wpływ na ograniczenie osób zarażonych i to od naszego zdyscyplinowania i odpowiedzialności w dużej mierze zależy nasze dalsze funkcjonowanie. Sytuacja jest wyjątkowa, dlatego apelujemy do wszystkich osób wracających z zagranicy, czy też mających podejrzenie, że mogą być zarażeni o odpowiedzialność i w przypadku jakichkolwiek podejrzeń o kontakt ze Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *