sobota, 2 grudnia 2023
Powiat PłockiRadzanowoWojewódzki Szpital Zespolony w PłockuZdrowie

W walce z koronawirusem każda pomoc jest ważna. Gmina Radzanowo przekazała pieniądze

Czujemy się zagrożeni. Mimo podejmowanych środków bezpieczeństwa przez głowę przechodzi myśl – czy jesteśmy bezpieczni? Czy koronawirus dotknie mnie, moich najbliższych? Szpitale apelują o pomoc – od środków dezynfekujących zaczynając po podstawowe rzeczy ułatwiające pracę.

Pomoc płynie z każdej strony. Mieszkańcy organizują się, zbierają środki ochronne, szyją maseczki – bo za chwilę to my możemy potrzebować pomocy. Wydaje się to tak naturalne, że sami pomagamy, że nie zaskakuje już żadna deklaracja – wręcz przeciwnie – przyjmowana jest z dużym entuzjazmem.

fot Gmina Radzanowo

W gminie Radzanowo mieszkańcy wspólnie organizują szycie maseczek, zbiórkę środków do dezynfekcji. To jednak nie wszystko. Władze gminy – jako pierwsze w powiecie płockim – zdecydowały, że przekażą pieniądze. Trafią one do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Taką decyzję na wniosek wójta, Sylwestra Ziemkiewicza podjęli na nadzwyczajnej sesji radni.

fot Gmina Radzanowo

W tej trudnej i wyjątkowej sytuacji musimy być solidarni i wpierać walkę z epidemia. Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców to sprawa priorytetowa

powiedział nam Sylwester Ziemkiewicz, wójt gminy Radzanowo
fot Gmina Radzanowo

Do szpitala na Winiarach trafi 100 tysięcy złotych. Na co? Pieniądze wspomogą zakup środków ochrony osobistej pracowników szpitala i pacjentów, a także innego sprzętu diagnostycznego zgodnie z potrzebami placówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *