poniedziałek, 11 grudnia 2023
Powiat PłockiPłockWojewódzki Szpital Zespolony w PłockuZdrowie

Na Winiarach cztery osoby z koronawirusem. Szpital potrzebuje termometrów bezdotykowych

Na oddziale zakaźnym na Winiarach jest aktualnie 11 pacjentów. Czterech ma potwierdzone zarażenie koronawirusem. Pozostałych siedmioro oczekuje na wyniki. Wczoraj w płockim szpitalu pobrano czternaście próbek. Trafiły do laboratorium i czekają na wyniki.

Na SOR, jak informuje Stanisław Kwiatkowski dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, trafiło wczoraj 90 osób. 26 to przyjęcia „na ostro”, 64 przypadki to porady ambulatoryjne, które wróciły do domu.

Przypominamy, od jutra wejście do szpitala na Winiarach tylko w maseczkach. Mogą być własnej produkcji, nie muszą być specjalistyczne. To kolejna forma zabezpieczenia przed wirusem.

Wiele osób cały czas wspiera szpital. Jednak to wciąż mało. Jak mówi dyrektor, w tej chwili najbardziej brakuje – termometrów bezdotykowych. Szpital otrzymał dwa, a to o wiele za mało. Potrzebny jest również płyn do dezynfekcji rąk, jak i mydło w płynie. Dyrektor zwraca się do wszystkich, którzy mogą pomóc o kombinezony barierowe. Potrzebny jest także papier ksero, a także krem do rąk.

Szpital poszukuje do pracy również pielęgniarek, salowych. Każdej gwarantuje umowę o pracę, a także pracę po pandemii. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do szpitala.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *