sobota, 2 grudnia 2023
Płock

60 kg kokainy w kontenerach

Kokaina była ukryta w kontenerach dwóch statków. Przejęcie 35 kg kokainy nastąpiło w porcie morskim w Rotterdamie, kolejne 25 kg ujawniono w Gdańsku. Narkotyki warte są ponad 25 mln zł.

Funkcjonariusze mazowieckiej i pomorskiej KAS wraz z funkcjonariuszami CPŚP zajęli 25 kg kokainy wysokiej jakości w ostatnich dniach ukrytej w kontenerze chłodniczym na statku, który wpłynął do Portu w Gdańsku. Towar ukryty był w przestrzeni agregatu elektrycznego kontenera chłodniczego.

Dostęp do nielegalnego towaru znajdującego się w luku towarowym ładowni był utrudniony i wymagał użycia specjalistycznego sprzętu. Tutaj nieocenione okazały się umiejętności oraz doświadczenie funkcjonariuszy pomorskiej KAS, którzy korzystając z uprzęży linowych i technicznego sprzętu do kontroli, dotarli do kontenera. Wewnątrz ukrytych było 25 paczek zawierających podejrzaną substancję. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to kokaina.

Wcześniejsze ujawnienie 35 kg kokainy miało miejsce w porcie marskim w Rotterdamie. Efektem wspólnych działań służb polskich oraz holenderskich było ujawnienie w połowie marca i zabezpieczenie 35 kilogramów czystej kokainy ukrytej w klimatyzatorze kontenera.

Łącznie, funkcjonariusze KAS wspólnie z policjantami CBŚP przy współpracy ze służbami holenderskimi wyeliminowali z rynku 60 kilogramów kokainy o czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 25 mln zł.

Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Trwają dalsze czynności zmierzające do ustalenia osób odpowiedzialnych za zorganizowanie przemytu.

Kolejny raz sprawdziła się zasada wysokiej efektywnosci skoordynowanych działań współpracujacych służb. Dzięki temu 60 kg kokainy nie trafi na europejski czarny rynek


powiedział Robert Antoszkiewicz Dyrektor Izby Administracji Skarbowej
w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *