Powiat PłockiPłock

Już wkrótce do uczniów trafią laptopy

Trwa nabór wniosków o pieniądze na zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia zdalnego nauczania. Samorządy mogę ubiegać się o środki w wysokości od 35 do 100 tys. zł w zależności od liczby uczniów. Na terenie powiatu płockiego o taką pomoc wnioskuje większość samorządów.

Za pieniądze rządowe będzie można kupić sprzęt, który przyda się w obecnej sytuacji. Przypomnijmy, że w związku z epidemią koronawirusa przynajmniej do 10 kwietnia zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach są zawieszone, a od środy 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania na odległość. 

Do rozdysponowania między samorządy jest 186 mln zł. Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że jest to efekt współpracy ministrów edukacji i cyfryzacji oraz starań resortu cyfryzacji, by Komisja Europejska zgodziła się na przekazanie środków zaoszczędzonych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa właśnie za zakup laptopów i tabletów.

Pieniądze można uzyskać składając wniosek elektroniczny do Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Jak duże środki można pozyskać? To zależy od liczby uczniów. Do wzięcia jest: 35 tys. zł, 45 tys. zł, 60 tys. zł, 70 tys. zł, 80 tys. zł lub 100 tys. zł. Wkład własny nie jest wymagany. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *