sobota, 2 grudnia 2023
Powiat PłockiPłock

Płockie służby kontra obowiązujące ograniczenia

Płoccy policjanci, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz strażnicy leśni – wszyscy zgodnie i z pełną mobilizacją stają do walki z koronawirusem i egzekwowaniem od mieszkańców miasta i powiatu płockiego, obowiązujących ograniczeń.

foto KMP w Płocku

Wprowadzone w ostatnich dniach, kolejne zaostrzenia w zakresie przemieszczania się i innych ograniczeń podejmowanych w walce z rozprzestrzeniającym się wirusem, nałożyły na policjantów dodatkowe zadania. Mundurowi w celu bezwzględnego egzekwowania od obywateli przestrzegania przepisów, będą sprawdzać czy przemieszczanie się osób rzeczywiście związane jest z ważnymi potrzebami życiowymi. Patrolując ulice policjanci  nadal będą apelować o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących nakazów jednak konsekwentnie i stanowczo będą reagować na przypadki łamania ograniczeń. Osoby, które nie będą stosować się do obowiązujących nakazów muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi i wysokimi grzywnami. 

Policjanci wraz z żołnierzami z 64 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Płocku, będą nadzorować miejsca gdzie zwyczajowo na terenie miasta jak i powiatu gromadziły się osoby, zwłaszcza młodzież. Również na terenach leśnych będzie można spotkać policjantów wraz ze strażnikami leśnymi, którzy będą kontrolować czy obywatele nie łamią obowiązujących zakazów.

foto KMP w Płocku

Do działań włączyli się również funkcjonariusze Straży Miejskiej w Płocku. Oni także będą kontrolować sytuacje na terenie miasta. Policjanci oraz funkcjonariusze pozostałych służb będą cały czas wyposażani w środki ochronne, a czynności będą wykonywali w miarę możliwości z bezpiecznych odległości.

Nadal będziemy kontrolować osoby objęte kwarantanną domową i będą to kontrole w wybranych przez nas porach, bez zapowiedzi. Dzielnicowi już nie tyle codziennie będą kontrolować każdą osobę, co wyrywkowo, ale nawet kilka razy dziennie te same rodziny. I tu przypominamy, że zgodnie z nowymi wytycznymi osoby objęte kwarantanną domową zobligowane zostały do korzystania z aplikacji ,,Kwarantanna domowa” i używania jej  do potwierdzania realizacji obowiązku.

mówi Marta Lewandowska, rzecznik prasowy KMP w Płocku

Skuteczna walka z wirusem możliwa jest nie tylko poprzez mobilizację do działań policjantów, funkcjonariuszy służb i personelu medycznego ale również wszystkich mieszkańców miasta i powiatu płockiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *