poniedziałek, 4 grudnia 2023
ORLEN S.A.Płock

PKN ORLEN stawia na patriotyzm gospodarczy

​PKN ORLEN konsekwentnie promuje patriotyzm gospodarczy, m.in. poprzez współpracę z polskimi producentami w ramach sieci detalicznej Koncernu. Spółka zachęca, aby wspierać krajową gospodarkę, szczególnie w trudnym czasie związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

materiały prasowe PKN ORLEN

Od samego początku, jako Prezes PKN ORLEN podkreślałem istotną rolę patriotyzmu gospodarczego w bieżącym funkcjonowaniu firmy. Konsekwentnie zwiększaliśmy dostępność produktów wytworzonych w Polsce na stacjach paliw, rozszerzaliśmy współpracę z krajowymi producentami. Budowaliśmy przy tym świadomość naszych klientów i kontrahentów w zakresie wyboru produktów pochodzących z Polski. W tych trudnych czasach patriotyzm gospodarczy nabiera szczególnego znaczenia. Zachęcam wszystkich do przemyślanych zakupów, bo wspierając krajowe, często rodzinne firmy, wspólnie napędzamy polską gospodarkę. 

– mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN. –


Rozległa sieć stacji ORLEN – blisko 1800 w całej Polsce – powoduje, że małe, często rodzinne firmy, mają szansę rozwijać się i zaistnieć na krajowym, a nie tylko lokalnym rynku. Obecnie  85 proc. produktów dostępnych na stacjach ORLEN zostało wytworzonych w Polsce. Współpraca dużych, narodowych koncernów, z rodzimymi przedsiębiorstwami nie tylko wzmacnia polską gospodarkę, ale jest także zgodna z oczekiwaniami klientów. Badania jednoznacznie wskazują, że Polacy doceniają współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami. Według badań instytutu Kantar 75% Polaków uważa, że krajowi potentaci, tacy jak PKN ORLEN, powinni aktywnie angażować się we wsparcie polskich producentów. Ponadto większość, bo prawie 90% Polaków, do zakupu danego produktu zachęca informacja o jego krajowym pochodzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *