sobota, 2 grudnia 2023
Płock

Przed nami Niedziela Miłosierdzia

Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. będą transmitowane w Niedzielę Miłosierdzia (19 kwietnia 2020 r.) z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, gdzie 22 lutego 1931 roku św. siostra Faustyna Kowalska po raz pierwszy ujrzała Jezusa Miłosiernego w obrazie „Jezu, ufam Tobie”. Transmisje będą dostępne na Facebooku: https://pl-pl.facebook.com/milosierdzie.plock/

W niedzielę 19 kwietnia br. w Kościele powszechnym obchodzona będzie Niedziela Miłosierdzia. To w Płocku 22 lutego 1931 roku św. s. Faustyna Kowalska ujrzała Jezusa Miłosiernego w obrazie „Jezu, ufam Tobie” („Dzienniczek”, 47-48). Także w Płocku usłyszała polecenie ustanowienia Święta Miłosierdzia. „Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, żeby był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia” (Dz. 49).

W „Dzienniczku” św. siostra Faustyna zanotowała pragnienie Jezusa, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników: „W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar” (Dz. 699).

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku to miejsce, do którego w Niedzielę Miłosierdzia warto odbyć pielgrzymkę duchową. W czasie pandemii jest trudno o zwyczajne dopełnienie warunków odpustu, o którym mówi Jezus, pamiętajmy jednak, że w tak nadzwyczajnych sytuacjach, niezależnych od nas, możemy i powinniśmy skorzystać z nadzwyczajnych środków, jakie daje nam Kościół. Są nimi: doskonały akt żalu za popełnione grzechy i przyjęcie Komunii duchowej. Przeżyjmy ten dzień z wiarą i ufnością, zawierzając siebie i świat cały Bożemu Miłosierdziu

– zachęca ks. dr Tomasz Brzeziński, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

W związku z Niedzielą Miłosierdzia wierni miasta Płocka, diecezji płockiej i całej Polski będą mieć możliwość łączności duchowej z miejscem, w którym Jezus Miłosierny polecił ustanowić Święto Miłosierdzia. Pod adresem: https://pl-pl.facebook.com/milosierdzie.plock/ o godz. 15:00 – Godzinie Miłosierdzia będzie transmitowana modlitwa Koronki do Miłosierdzia Bożego – z miejsca, gdzie miało miejsce pierwsze objawienie się Jezusa Miłosiernego, obecnie jest to teren rozbudowywanego sanktuarium.

Natomiast o godz. 17:00 odbędzie się transmisja Mszy św. z kaplicy, w której znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego. Będzie jej przewodniczył i kazanie wygłosi ks. kan. dr Marek Wilczewski, dyrektor wydziału katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Płocku, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

Ponadto w niedzielę 19 kwietnia br. księża udzielą Komunii św. wiernym, którzy zgromadzą się przed sanktuarium na Starym Rynku przed i po każdej Mszy św., które tradycyjnie sprawowane są tam w niedziele, a więc o godzinach: 8:00, 10:00; 12:00; 15.30; 17:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *