poniedziałek, 4 grudnia 2023
Płock

Po majowym weekendzie rusza remont ul. 3 Maja

W ubiegłej kadencji inwestowaliśmy w przelotowe drogi, jak np. w obwodnicę. W tej kadencji chcemy zmodernizować drogi w śródmieściu. Jedną z nich jest ul. 3 Maja – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

foto UMP

W poniedziałek 4 maja Miejski Zarząd Dróg zacznie przebudowę ul. 3 Maja – na odcinku od tzw. łącznika do al. Kilińskiego. Pierwszy fragment tej ulicy MZD zmodernizował przed dwoma laty. Wtedy drogowcy połączyli też 3 Maja z al. Jachowicza i przebudowali ul. Piękną.

Prace były kompleksowe i polegały na rozdzieleniu kanalizacji ogólnospławnej na deszczową i sanitarną, ułożeniu nowej nawierzchni, chodników oraz na instalacji oświetlenia.

Podobnie będzie na drugim, 250-metrowej długości, fragmencie ulicy: oprócz prac drogowych i wymianie chodnika zbudowana zostanie też podziemna infrastruktura. Drogowcy zainstalują również nowe oświetlenie (łącznie 44 latarnie; 22 – uliczne, 22 – parkowe) i przygotują 49 miejsc parkingowych.

Roboty potrwają do końca sierpnia 2020. Ich koszt sięga blisko 2,2 mln zł.

W pierwszym etapie prac ruch będzie wyłączony na odcinku od ronda do wjazdu na parking pod budynkami, w których mieszczą się bank oraz m.in. Miejski Urząd Pracy, czy Zarząd Jednostek Oświatowych (wyłączenie przejazdu nastąpi 5 maja).

W drugim etapie przebudowa obejmie odcinek od wspomnianego wjazdu do skrzyżowania z al. Kilińskiego.

Po zakończeniu robót drogowcy wprowadzą nową organizację ruchu: wyjazd z ul. 3 Maja na al. Kilińskiego będzie możliwy tylko w prawo (wprowadzimy nakaz skrętu w kierunku ul. Padlewskiego i rogatek płońskich).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *