niedziela, 3 grudnia 2023
BielskBodzanówMała WieśPowiat PłockiPłockRadzanowoStara BiałaSłupno

Kto zdecydował się otworzyć żłobki i przedszkola?

Od 6 maja mają zostać otwarte żłobki i przedszkola – to kolejny etap odmrażania obostrzeń w związku z koronawirusem. Ostateczne decyzje podejmują samorządy.

W Płocku wszystkie żłobki i przedszkola zostaną otwarte – poinformował na wideoczacie prezydent Andrzej Nowakowski. Na szczegóły będzie trzeba poczekać.

Jestem zwolennikiem tego, żeby rzeczywiście otworzyć żłobki i przedszkola. Ta odpowiedzialność – jeśli ma spocząć na mnie – to ja jestem ją w stanie podjąć. Jeśli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, to będziemy gotowi, by od środy 6 maja żłobki i przedszkola były otwarte

– tłumaczył Andrzej Nowakowski prezydent Płocka

A jak sytuacja wygląda w gminach powiatu płockiego?

W gminie Bodzanów, jak podkreśla Jerzy Staniszewski wójt gminy – najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci i pracowników placówek. Z przeprowadzonej wśród rodziców ankiety wynika, że zainteresowanie jest bardzo małe. Dzieci nie będą chodziły do przedszkola w Cieślach, do placówki w Miszewie obecność zadeklarowali rodzice dwójki dzieci. Natomiast w placówce w Bodzanowie ma pojawić się 14 dzieci. I ta placówka ma zostać otwarta 6 maja. Jednak jak zaznacza wójt – zgodnie ze wszystkimi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa zarówno dzieci jak i pracowników.

W gminie Słupno wójt Marcin Zawadka wspólnie z dyrektorami placówek podjęli decyzję, że zarówno żłobek jak i przedszkole zostaną otwarte 11 maja. Wszystko zgodnie z rozporządzeniem Sanepidu. Dodatkowo, jeśli rodzice zdecydują, że dziecka nie poślą do żłobka czy przedszkola nie będą płacić.

W gminie Radzanowo przedszkola otwarte zostaną najwcześniej 18 maja. Do tego czasu mają zostać przygotowane do wymaganych obostrzeń. Jednak jak zaznacza wójt Sylwester Ziemkiewicz osobom, które nie będą mogły oddać swoich dzieci do przedszkola będzie przysługiwał nadal zasiłek opiekuńczy.

Dzisiaj w ścisłej współpracy Gminy z Dyrektorami placówek ustaliliśmy że w celu zwiększenia bezpieczeństwa gminne przedszkola zostaną wyposażone w dodatkowe środki higieniczne oraz ochrony osobistej. Opracowywane są również przez dyrektorów procedury bezpieczeństwa w placówkach które zostaną skonsultowane ze służbami sanitarno-epodemiologicznymi i medycznymi.

tłumaczy wójt gminy Radzanowo.

Jeśli chodzi o placówki w Małej Wsi decyzja zapadnie w poniedziałek, podobnie w gminie Bielsk. Ankiety wypełniali także rodzice z gminy Stara Biała. W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja czy gmina zdecyduje się otworzyć dwie placówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *