sobota, 2 grudnia 2023
Komenda Miejska Policji w PłockuPłock

Kradli motocykle, zatrzymała ich policja

Intensywna praca płockich policjantów doprowadziła do szybkiego i skutecznego zatrzymania sprawców włamania do garażu i kradzieży dwóch motocykli w podpłockiej miejscowości. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, odzyskali również skradzione jednoślady.

W minionym tygodniu ( 29.04) płoccy policjanci otrzymali zgłoszenie o nocnym włamaniu do garażu i kradzieży dwóch motocykli w miejscowości Murzynowo. Natychmiast po zawiadomieniu funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy oraz funkcjonariusze z Posterunku Policji w Brudzeniu Dużym, podjęli intensywne czynności aby ustalić i zatrzymać sprawców kradzieży hondy i suzuki.

Mundurowi krok po kroku ustalali kolejne dane oraz typowali miejsca przebywania podejrzewanych o kradzież motocykli. Podczas sprawdzania jednego z adresów, na terenie gminy Fabianki funkcjonariusze odnaleźli skradzioną hondę, ale sprawca kradzieży ukrywał się pod innym adresem. Policjanci jednak szybko ustalili gdzie podejrzewany przebywa i w zaledwie kilkanaście godzin od kradzieży, zatrzymali 43-latka. Mężczyzna ukrywał się na terenie powiatu włocławskiego. Na widok mundurowych zaczął uciekać, jednak bezskutecznie.

Do działań płockich policjantów włączyli się również funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dobrzyniu nad Wisłą. Wspólne ustalenia mundurowych doprowadziły pod adres przebywania kolejnego podejrzewanego o kradzież motocykli. Okazał się nim 26-latek, którego mundurowi w czwartek zatrzymali na terenie gminy Dobrzyń nad Wisłą. Operacyjne ustalenia policjantów doprowadziły również do odzyskania na terenie powiatu włocławskiego, drugiego skradzionego motocykla marki Suzuki.

43-latek oraz 26-latek z powiatu lipnowskiego, już usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Płoccy policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w sprawie kradzieży motocykli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *