niedziela, 3 grudnia 2023
Komenda Miejska Policji w PłockuPłock

Kierowca Ferrari bez prawa jazdy po jeździe Trasą Popiełuszki

Wczoraj policjanci grupy Speed zatrzymali do kontroli kierującego ferrari, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością sięgającą blisko 160 km/h. Mundurowi ostudzili zapał kierowcy do szybkiej tym samym niebezpiecznej jazdy, zatrzymując mężczyźnie prawo jazdy.

Policjanci grupy SPEED podczas patrolowania dróg zwracają szczególną uwagę na karygodne zachowania kierujących na drodze, które stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze pojawiają się wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej wobec kierowców lekceważących obowiązujące ograniczenia prędkości. Przekonał się o tym kierujący ferrari, który wczoraj w Płocku na Trasie ks. J.Popiełszuki pędził z prędkością sięgającą blisko 160 km/h. Niebezpieczną jazdę zakończyli policjanci, zatrzymując 57 – letniego kierującego do kontroli. Amator szybkiej jazdy stracił prawo jazdy na okres co najmniej trzech miesięcy a na jego koncie pojawiło się 10 pkt karnych wpisanych do ewidencji kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego.  

W tym roku policjanci płockiej drogówki zatrzymali prawo jazdy  już 40 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym pędzili z prędkością ponad dwuktotnie większą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *