sobota, 2 grudnia 2023
PłockSport

Trener Sobolewski na dłużej w Wiśle

Wisła przedłużyła kontrakt z trenerem Radosławem Sobolewskim o kolejny rok. Umowa szkoleniowca obowiązywać będzie do końca rozgrywek 2020/2021.

foto Wisła Płock

43-letni Sobolewski swoją pierwszą samodzielną pracę jako trener rozpoczął 6 sierpnia 2019 roku, przejmując stery w Wiśle, okupującej wtedy 15. lokatę w ligowej stawce. Od tamtej pory Nafciarze rozegrali 25 spotkań, z czego 23 w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Nasz dotychczasowy bilans pod jego wodzą to: 10 zwycięstw, 5 remisów i 8 porażek (bramki 30:34).  W tym czasie wyśrubowaliśmy najlepszą w historii serię zwycięstw w najwyższej lidze (6 z rzędu), dzięki czemu po 13. kolejce po raz pierwszy zostaliśmy liderem tabeli!

Bardzo pozytywnie oceniamy kilka miesięcy współpracy z Radosławem Sobolewskim. Zatrudniając go podejmowaliśmy spore ryzyko, bo to jeszcze młody, niedoświadczony trener. Mimo to mieliśmy przekonanie, że wykonaliśmy dobry ruch. Jesteśmy zadowoleni z jego dotychczasowej pracy, z tego jak prowadzi zajęcia, komunikuje się z zawodnikami, jak wygląda współpraca z zarządem i dyrektorem sportowym, jakim generalnie jest człowiekiem. Możemy się o nim wypowiadać w samych superlatywach. 

– powiedział prezes Jacek Kruszewski.

Podpisanie nowej umowy z trenerem Sobolewskim powoduje ciągłość pracy, co jest bardzo ważnym czynnikiem w drodze do zbudowania silnej drużyny i walce o jak najlepsze wyniki. Zdążyliśmy się już dobrze poznać, razem osiągaliśmy zwycięstwa, przeżywaliśmy porażki. Wiemy już jak na to reagować i czego od siebie wymagać wspólnie z zarządem. Życzę Radkowi mądrości i spokoju w podejmowaniu decyzji. Widząc jego codzienną pracę rozumiem do czego dąży i co chce osiągnąć razem z Wisłą. Życzę trenerowi, jego sztabowi oraz drużynie powodzenia w nachodzącym sezonie oraz jak najwyższego miejsca w bieżącym. 

– dodał dyrektor sportowy Nafciarzy Marek Jóźwiak.

Warto również przypomnieć, że Radosław Sobolewski w obecnych rozgrywkach dwa razy z rzędu był wybierany trenerem miesiąca w PKO BP Ekstraklasy za postawę drużyny we wrześniu oraz październiku. 

Do podpisania nowej umowy z Wisłą skłoniła mnie przede wszystkim długofalowa wizja i chęć ciągłego rozwoju. Poza tym bardzo dobrze czuję się w Płocku, jak i w samym klubie. Przed nami wiele pracy, powoli będziemy mogli zacząć myśleć o kolejnych rozgrywkach. Zanim się to jednak stanie, powalczymy o jak najwyższe miejsce w trwającym jeszcze sezonie. Dziękuję kibicom, wszystkim pracownikom i przede wszystkim moim piłkarzom za słowa wsparcia i dążenie do osiągnięcia jak najlepszych wyników 

– skomentował szkoleniowiec Nafciarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *