piątek, 8 grudnia 2023
Płock

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych wkrótce w Mazowieckiej

Rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku podpisał wartą ponad 2 mln zł umowę na realizację projektu „Symulacje medyczne kluczem do sukcesu w kształceniu położnych”.

materiały prasowe Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku

Dzięki zdobytemu dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej powstanie w Płocku Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych dla kierunku położnictwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Centrum to wspólnie z oddanym w 2019 r. Centrum Symulacji Medycznych dla kierunku pielęgniarstwo stworzą kompleksową nowoczesną bazę do kształcenia wysoko wykwalifikowanych kadr medycznych- przyszłych pielęgniarek i położnych.

W ramach rozpoczynającego się w czerwcu projektu powstaną: wysokiej wierności sala porodowa wraz z pomieszczeniem kontrolnym, sala do ćwiczeń umiejętności położniczych oraz zostanie doposażona sala egzaminacyjna OSCE. Pracownie te zostaną wyposażone m. in. w zaawansowane symulatory porodowe, zaawansowane symulatory noworodka, fantomy do badań ginekologiczno-położniczych, fantomy noworodka oraz zestawy trenażerów. Umożliwią przygotowanie studentów do sprawnego, efektywnego i bezpiecznego wykonywania świadczeń zdrowotnych na rzecz kobiet ciężarnych, rodzących, noworodków, dziewczynek i kobiet zdrowych oraz z problemami ginekologicznymi.

Dla pracowników dydaktycznych oraz studentów zaplanowano również szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe. Dodatkowym atutem projektu jest współpraca merytoryczna ze specjalistami Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Zgodnie z harmonogramem projektu centrum rozpocznie działalność najpóźniej w czwartym kwartale 2021 r

Partnerem projektu jest Wojewódzki Szpital Zespolonym w Płocku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *