KulturaPłock

Mazowieckie muzea i skanseny zapraszają na weekend

Część mazowieckich muzeów i skansenów jest już gotowa na ponowne przyjęcie turystów. Ze względu na bezpieczeństwo odwiedzających, podczas zwiedzania obowiązują określone środki ostrożności. Cały czas można także korzystać z oferty instytucji kultury online.

Na turystów czekają już m.in. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum Mazowieckie w Płocku,  Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Stacja Muzeum czy Zamek w Liwie. Otwarcie placówek kulturalnych poprzedziły konsultacje ze stacjami sanitarno-epidemiologicznymi. Aby zapewnić gościom bezpieczeństwo, wprowadzono nowe zasady zwiedzania. Dotyczą one powszechnego obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowania odpowiedniego dystansu, ale też dezynfekcji rąk. W salach wystawienniczych może przebywać określona liczba osób, kasy zostały odgrodzone, a urządzenia dotykowe wyłączone. Szczegółowe zasady zwiedzania należy sprawdzać na stronach internetowych i w mediach społecznościowych poszczególnych instytucji kultury.

W znacznej części działalność muzeów przeniosła się do sieci. Na stronach internetowych i w mediach społecznościowych nasze instytucje kultury są bardzo aktywne, udostępniają wiele ciekawych wystaw czy organizują warsztaty. Muzea i skanseny zaczynają też otwierać dla turystów swoje siedziby, oczywiście zgodnie z obowiązującymi wytycznymi i wszelkimi środkami ostrożności. To dobra wiadomość, ponieważ branża turystyczna dotkliwie odczuwa skutki epidemii 

– podkreśla marszałek Adam Struzik.

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku z okazji Dnia Teatru Publicznego od 16 do 23 maja udostępni nagranie spektaklu „Dwa teatry” Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Teatr zaprasza również 18 maja na premierę spektaklu online „Tryptyk Rzymski”. Dodatkowo widzowie będą mogli zdalnie porozmawiać z twórcami i aktorami, a także wziąć udział w warsztatach.

Nasze instytucje kultury są cały czas dostępne dla mieszkańców w internecie. Intensywnie przygotowują się do ponownego otwarcia swoich siedzib tak, aby zapewnić pracownikom i odwiedzającym bezpieczeństwo

 – zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Do bezpiecznego przyjęcia gości przygotowują się kolejne placówki. Wciąż można je zwiedzać online. Wirtualne wystawy, warsztaty, koncerty, ciekawostki czy pomoc w przygotowaniu do matury – to tylko część atrakcji i pomocy dydaktycznych, z których można skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *