sobota, 9 grudnia 2023
Komenda Miejska Policji w PłockuPowiat PłockiPłock

182 km/h w terenie zabudowanym – rekordzista z weekendu

Po raz kolejny policjanci z płockiej drogówki udowodnili, że skutecznie eliminują z ruchu kierujących stwarzających zagrożenie dla innych, nie stosując przy tym żadnej taryfy ulgowej. Tylko w ten weekend funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy aż czterem amatorom szybkiej jazdy. Wśród nich był motocyklista, który pędził z prędkością blisko 190 km/h w terenie zabudowanym.

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy w wyniku prowadzonych kontroli prędkości, zatrzymali prawo jazdy aż czterem kierującym, którzy ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną  prędkość w terenie zabudowanym. Rekordzista pędził w Dobrzykowie swoim motocyklem z prędkością 182 km/h.  26 – latek swoim zachowaniem okazał całkowitą ignorancję dla obowiązujących przepisów ale przede wszystkim dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci stanowczo zareagowali na widok pędzącego suzuki i przerwali szaleńczą jazdę. Płocczanin oprócz wysokiego mandatu i punktów karnych, stracił na co najmniej 3 – miesiące prawo jazdy.

Jego śladem podążali kolejni kierowcy. W zaledwie kilkanaście minut po kontroli motocyklisty, policjanci zatrzymali 45 – letniego kierującego samochodem marki Dodge. Mężczyzna o ponad 70 km/h przekroczył dozwoloną  prędkość. Za popełnionego wykroczenie mundurowi nałożyli na kierującego wysoki mandat karny a na jego konto trafiło 10 pkt. karnych.  Również i temu kierowcy, policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Prowadzone przez policjantów kontrole i stanowcza reakcja na bagatelizowanie obowiązujących ograniczeń, wyeliminowały z ruchu kolejnych dwóch kierowców. Jeden z nich zatrzymany został do kontroli przez policjantów z grupy Speed. Policyjny videorejestrator zarejestrował ponad dwukrotne przekroczenie dozwolonej prędkości na al. Piłsudskiego w Płocku, przez 23 – letniego kierującego volkswagenem. Płocczanin przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł wsiąść za kierownicę pojazdu. 

Po raz kolejny policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu, szacunek dla życia i zdrowia zarówno własnego jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *