sobota, 9 grudnia 2023
Komenda Miejska Policji w PłockuPłock

Policyjny dozór za kradzieże i podpalenie drzwi do klatki schodowej

Policyjny dozór na wniosek płockich policjantów, zastosowała prokuratura wobec 28–latka, który podejrzany jest o liczne kradzieże oraz podpalenie drzwi do klatki schodowej. Mężczyzna ma obowiązek aż pięć razy w tygodniu stawiać się do płockiej komendy.

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 28- letniego płocczanina, podejrzewanego o liczne kradzieże oraz podpalenie drzwi do klatki schodowej. Mężczyzna kradł w wielu sklepach na terenie miasta oraz powiatu płockiego. Najczęściej jego łupem padał alkohol, perfumy oraz artykuły przemysłowe. Niejednokrotnie wchodził do sklepów i jak gdyby nigdy nic, wychodził ze skradzionym towarem.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu postawili kres tym złodziejskim zwyczajom. Ustalenia policjantów doprowadziły do zatrzymania 28-latka i przedstawieniu mu kilku zarzutów dotyczących kradzieży. Ponadto w trakcie realizacji funkcjonariusze ustalili, że w kwietniu na osiedlu Skarpa, mężczyzna podpalił drzwi do klatki schodowej. Również i za ten czyn podejrzany usłyszał zarzut.

Na wniosek płockich policjantów, prokuratura zastosowała wobec mężczyzny policyjny dozór. Aż 5 razy w tygodniu, 28-latek będzie musiał stawiać się do płockiej komendy, a za wszystkie popełnione czyny odpowie przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *