sobota, 9 grudnia 2023
KulturaPłock

Tęsknisz za książką? Książnica Płocka zaprasza

Książnica Płocka po długim okresie zamknięcia ponownie serdecznie zaprasza czytelników. Przypominamy wszystkim, że od 6 maja czynne są wszystkie filie biblioteczne, wypożyczalnia główna i Biblioteka dla dzieci. Wyłączone z użytkowania są Czytelnia, Centrum „E-kąt” i Dział Zbiorów Audiowizualnych, który przygotowuje się do przenosin do mediateki.

Tęskniliśmy za czytelnikami ogromnie, bo przecież to oni są sercem, duszą, szczęściem każdej biblioteki. Dlatego bardzo się cieszymy, że znów ruszyło wypożyczanie książek. Zdajemy sobie sprawę, że to nie jest jeszcze to, co dałoby wszystkim stuprocentową satysfakcję. Jak wszystkich obowiązują nas rygory sanitarne dotyczące zabezpieczeń, noszenia maseczek, rękawic, maksymalnej liczby czytelników, którzy mogą przebywać w bibliotece i, co najważniejsze, i najtrudniejsze dla miłośników książek – brak wolnego dostępu do regałów. Niestety, na razie nie można przeglądać, poczytywać fragmentów na miejscu, przebierać w dziesiątkach tytułów. Musicie się zdać na propozycje bibliotekarek i bibliotekarzy, ale oni Was przecież dobrze znają, zazwyczaj wiedzą, co lubicie czytać. Dobrze jest też wcześniej zamówić przez telefon wybrane przez siebie książki. Czekają m.in. nowości zgromadzone w czasie, kiedy biblioteki były zamknięte. Przypominamy też, że obowiązują nas zasady dotyczące kwarantanny książek – przez trzy dni po zwrocie od czytelnika książki leżakują i nie są w tym czasie włączane w obieg.

Sytuacja nie jest komfortowa dla wszystkich, prosimy więc o wyrozumiałość i cierpliwość. Czekamy na Państwa w poniedziałek, czwartek, piątek od 10.00 do 15.00, wtorek i środa od 12.00 do 17.00.

Przypominamy też, że Czytelnia Książnicy Płockiej pozostaje zamknięta, jej otwarcie dla użytkowników planowane jest w IV etapie znoszenia ograniczeń związanych z Covid – 19. Nadal jednak można zwracać książki do Czytelni i wypożyczać kolejne, tylko, że za pośrednictwem wypożyczalni głównej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *