Komenda Miejska Policji w PłockuPłock

Stracił 2 000 zł. W godzinę odzyskali je policjanci

Wczorajszą wizytę w placówce pocztowej na długo zapamięta 26 – letni płocczanin. Mężczyzna w mgnieniu oka stracił ponad 2 tys. złotych, które zostały mu skradzione wraz z portfelem. Jednak szybka interwencja policjantów doprowadziła do zatrzymania złodzieja i odzyskania skradzionej gotówki.

Oficer dyżurny płockiej komendy wczoraj po godzinie 16.00 został poinformowany o kradzieży portfela w placówce pocztowej na osiedlu Miodowa. Natychmiast na miejsce skierowany został patrol, którego policjanci ustalili, że złodziej wykorzystał nieuwagę 26 – latka i ukradł jego portfel. Oprócz pieniędzy w kwocie ponad 2 tys. złotych, w portfelu znajdowały się również karty płatnicze. Po ustaleniu okoliczności kradzieży i przekazanych informacjach przez zgłaszającego, policjanci zatrzymali 48 – letniego płocczanina.

opowiada Marta Lewandowska rzeczniczka prasowa KMP w Płocku

Podejrzewany o kradzież mężczyzna początkowo nie przyznawał się do kradzieży, jednak policjanci w mieszkaniu, w którym złożył on wizytę tuż po wyjściu z placówki pocztowej, odnaleźli skradziony portfel. Pieniądze oraz karty płatnicze zostały odzyskane przez policjantów, a 48 – letni płocczanin usłyszał zarzut kradzieży.

Policjanci apelują do mieszkańców miasta oraz powiatu o zabezpieczanie swojego mienia i czujność. Pamiętajmy, że ,,okazja czyni złodzieja”.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *