sobota, 9 grudnia 2023
Płock

Akcja protestacyjna w KRUS

Niskie wynagrodzenia, brak podwyżek, lekceważenie pracowników. To główne powody akcji protestacyjnej jaką od dziś zaplanowały związki zawodowe KRUS. Protest ma potrwać do 29 maja. Akcja protestacyjna odbędzie się w ramach przysługującego prawa wynikającego z ustawy o związkach zawodowych oraz ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, wyjaśniają organizatorzy.

Związkowcy piszą do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W piśmie do ministra związkowcy piszą, że są „jedną z najgorzej opłacanych grup pracowniczych w sferze budżetowej. W tym roku 1/3 pracowników trzeba było podnieść pensję do najniższej krajowej. W wielu przypadkach dotyczyło to również pracowników z ponad 10-letnim stażem. Jednocześnie z niewiadomych powodów zostały wstrzymane wszystkie nagrody, które stanowią dla nas ważną część środków na utrzymanie przy tak niskich zarobkach i wzroście kosztów utrzymania”.

Związki zawodowe działające w KRUS wnoszą o wypłatę w trybie pilnym zagwarantowanych w ustawie budżetowej uposażeń i nagród.

One thought on “Akcja protestacyjna w KRUS

  • Koleżanka pracuje w KRUS, zarabia netto ledwie ponad 2000 zł. po 20 latach pracy. Myślałam, że to żart ale pokazała mi wpływ na konto.
    Pracownicy KRUS jesteśmy z wam!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *