sobota, 2 grudnia 2023
Komenda Miejska Policji w PłockuPowiat Płocki

Po służbie zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Po raz kolejny policjanci udowodnili, że cechuje ich bezwzględna reakcja na zachowania niezgodne z prawem nawet w czasie wolnym od służby. A udowodnił to tym razem policjant z posterunku w Staroźrebach, który zatrzymał stwarzającą zagrożenie dla innych nietrzeźwą kierującą. Kobieta nie dość, że była nietrzeźwa to posiadała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W piątek wieczorem w miejscowości Krzywanice, policjant podróżujący w czasie wolnym od służby, zauważył fiata, którego kierująca jadąc „wężykiem” stwarzała zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kiedy kobieta zatrzymała pojazd, policjant podbiegł do niej i po przedstawieniu się oraz okazaniu legitymacji służbowej, zażądał wydania kluczyków. Kobieta przekazała kluczyki funkcjonariuszowi i oczekiwała w jego obecności na przyjazd patrolu Policji.

Badanie stanu trzeźwości kierującej fiatem, potwierdziło podejrzenia policjanta. Kobieta miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 40-latka z powiatu płockiego ponadto posiadała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kobiecie grozi teraz kara nawet 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *