piątek, 8 grudnia 2023
PłockSport

Angel Garcia na kolejny sezon w Wiśle

Kolejny zawodnik postanowił związać się z Wisłą Płock na dłużej. Tym razem nowy kontrakt podpisał Angel Garcia Cabezali. Hiszpański lewy obrońca w niebiesko-biało-niebieskiej koszulce będzie występował przynajmniej do 30 czerwca 2021 roku. 

Wisła Płock

Pozyskanie wychowanka Realu Madryt, który przed dołączeniem do Wisły Płock, reprezentował barwy Cultural y Deportiva Leonesa, klub ogłosił 30 grudnia 2018 roku. Tym samym Angel Garcia Cabezali został wówczas naszym pierwszym zimowym wzmocnieniem. 

Oficjalny debiut hiszpański lewy obrońca zanotował w meczu z Legią Warszawa (0:1) inaugurującym rundę wiosenną sezonu 2018/19, w której wystąpił w 16 z 17 możliwych spotkań po 90. minut. Z występu w ostatnim ze spotkań wyeliminowała go nadmierna liczba żółtych kartek.

W przerwanych rozgrywkach 2019/2020 na boisku pojawił się z kolei 15 razy (1 022 minuty), co oznacza, że do tej pory zagrał łącznie w 31 meczach Wisły Płock. Co ciekawe w towarzystkim pojedynku z mistrzem  Azerbejdżanu Karabachem Agdam 27-latek został pierwszym strzelcem gola dla Nafciarzy w 2020 roku. 

Myślę, że przed nami ciekawy okres, wracamy do gry po dłuższej przerwie spowodowanej walką z koronawirusem. Wszystko zależy od czterech najbliższych spotkań i wydaje mi się, że mamy duże szanse na zakwalifikowanie się do polskiego TOP 8. Ciesze się, że będę mógł nadal pomagać drużynie, walczyć o kolejne sukcesy. W Płocku czuję się bardzo miło, przytulnie. Podobnie jest w drużynie. Tworzymy zgraną ekipę i cieszę się, że nadal będę jej częścią

 – powiedział Angel Garcia Cabezali tuż po parafowaniu nowej umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *