Prace w Kilińskiego na finiszu

Dobra wiadomość dla kierowców: 19 maja rozpocznie się finalne asfaltowanie al. Kilińskiego i układanie ścieralnej warstwy asfaltu.

Na początek czekają nas jednak krótkotrwałe utrudnienia (przez cztery dni w godz. 8-18), ale są one zwiastunem końca wszystkich robót w alei.

Na wtorek i środę – 19 i 20 maja – drogowcy zamkną z powodu asfaltowania odcinek al. Kilińskiego między ul. Sienkiewicza, a Al. Jachowicza. Dojazd do Miejskiej Komendy Policji będzie możliwy od ul. 8 Pułku Artylerii Lekkiej. Nie będzie również wyjazdu na Kilińskiego z poprzecznych ulic jak 3 Maja, Padlewskiego, czy Dojazd.

Autobusy KM (linia nr 20) pojadą objazdem przez ul. 1 Maja, 3 Maja i Al. Jachowicza.

W czwartek, 21 maja rozpocznie się asfaltowanie odcinka alei między Sienkiewicza, a Kolegialną. Przez większość dnia nie będzie można przejechać przez skrzyżowanie Kilińskiego z ul. Sienkiewicza. Warto inaczej zaplanować sobie ten dzień, zwłaszcza jeśli ktoś korzysta z Komunikacji Miejskiej. Autobusy KM, zmierzające w kierunku centrum, pojadą objazdem przez ul. Spółdzielczą, Chopina, następnie przy dworcu autobusowo-kolejowym skręcą w ul. Mickiewicza, by przez 11 Listopada, 3 Maja i 1 Maja wrócić na ul. Sienkiewicza.

Na piątek 22 maja zaplanowano asfaltowanie odcinka alei między skrzyżowaniem z Kolegialną, a Krótką. Przez większość dnia nieprzejezdne będzie skrzyżowanie al. Kilińskiego z Kolegialną. Pojazdy osobowe mogą pojechać objazdem przez ul. Warszawską lub przez Gradowskiego i Padlewskiego.

Dla autobusów KM – zmierzających w kierunku Międzytorza – objazd poprowadzi przez ul. 1 Maja i 3 Maja oraz Al. Jachowicza.

W kolejnym tygodniu po 24 maja drogowcy będą jeszcze pracować na kilku skrzyżowaniach al. Kilińskiego. Szczegółowy harmonogram tych robót będzie znany pod koniec przyszłego tygodnia.

Plany Miejskiego Zarządu Dróg zakładają, że na koniec maja cała aleja od Rogatek Warszawskich po Al. Jachowicza będzie przejezdna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *