Wisła Płock wznawia treningi

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował komunikat Komisji Medycznej PZPN w sprawie zgody na wznowienie treningów grupowych przez kluby PKO BP Ekstraklasy.

Przedstawiciele Wisły Płock (zawodnicy, sztab szkoleniowy, osoby funkcyjne i niezbędne do zorganizowania meczu PKO Ekstraklasy) przeszli badania na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Do czasu otrzymania końcowych wyników immunologicznych dla osób, wśród których wcześniejsze diagnozy wykazały wątpliwość, zawodnicy mogli trenować jedynie indywidualnie. 

Końcowe wyniki szczegółowych badań dodatkowych wykazały, że wszystkie przebadane osoby są zdrowe. W związku z tym drużyna rozpoczyna treningi grupowe.

Treść komunikatu PZPN

Komisja Medyczna PZPN przeprowadziła analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach PKO BP Ekstraklasy. Ich wynikiem jest zgoda na rozpoczęcie z dniem 6 maja treningów grupowych w zakresie zgodnym z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku. Różnica w czasie podejmowania decyzji wynikała z potrzeby diagnostyki osób skierowanych na badanie wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2. Do czasu potwierdzenia przez Komisję możliwości rozpoczęcia treningów grupowych, Kluby te prowadziły treningi indywidualne. Obecnie już nic nie stoi na przeszkodzie, by wszystkie kluby trenowały grupowo. Ostatnią drużyną, która czekała na analizę wyników badań była Korona Kielce i w czwartek rano Komisja Medyczna wydała pozytywną decyzję. Przypomnijmy, że w pierwszej kolejności taką zgodę uzyskało dwanaście klubów: Legia Warszawa, Wisła Płock, Piast Gliwice, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin,  Cracovia, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań oraz Wisła Kraków. W środę popołudniem w tej grupie znalazły się kolejne dwa kluby: Arka Gdynia i ŁKS Łódź. Wieczorem dołączyła również Lechia Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *