niedziela, 3 grudnia 2023
Komenda Miejska Policji w PłockuPowiat Płocki

Jechał pijany mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Płocku wczoraj rano otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Ciachcin Nowy. Przybyli na miejsce policjanci zastali za kierownicą mitsubishi nietrzeźwego mężczyznę, który jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 55 – latkowi z powiatu płockiego grozi teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Pomimo policyjnych apeli o kategorycznym zakazie wsiadania za kierownicę po spożyciu alkoholu nadal wielu uczestników ruchu drogowego decyduje się na tak nieodpowiedzialny krok. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają olbrzymie zagrożenie dla innych chociażby poprzez zaburzoną zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości. To nic innego jak igranie z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego, a przekonał się o tym wczoraj kierujący mitsubishi. W miejscowości Ciachcin Nowy mężczyzna nie zapanował nad pojazdem, zjechał z drogi i wyjechał do rowu. O fakcie tym poinformowany został oficer dyżurny płockiej komendy Policji, który natychmiast na miejsce skierował patrol.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zastali za kierownicą mitsubishi mężczyznę, od którego czuć było silną woń alkoholu. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 55 –latek z powiatu płockiego w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. I jak by tego było mało, mężczyzna kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. 

55 – latek może mówić o wielkim szczęściu, bo nie tylko uszedł z życiem, ale też uniknął poważnych obrażeń. Nie uniknie natomiast konsekwencji prawnychZa popełnione czyny grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *