niedziela, 3 grudnia 2023
ORLEN S.A.Płock

Planowane postoje remontowe w PKN ORLEN

Grupa ORLEN w najbliższych dniach rozpocznie kolejne postoje remontowe niektórych instalacji petrochemicznych w Płocku i Włocławku. Nie będą one miały wpływu na otoczenie, w tym na zdrowie mieszkańców czy stan środowiska naturalnego.

Na terenie Zakładu PTA we Włocławku, należącego do PKN ORLEN 10 czerwca br. rozpocznie się planowy, okresowy przegląd i remont całej instalacji produkcyjnej. Planowany termin zakończenia prac to 15 lipca br.

Z kolei na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku w dniu 13 czerwca br. nastąpi zatrzymanie instalacji Paraksylenu. Przewidujemy jej wyłączenie do 6 lipca br. W związku z koniecznością jej opróżnienia i przygotowania do prac remontowych, w dniach 13-14 czerwca mogą wystąpić okresowo zwiększone płomienie na pochodniach.

Operacje zatrzymywania i ponownego uruchamiania instalacji prowadzone będą zgodnie z obowiązującymi w PKN ORLEN zasadami bezpieczeństwa. Wszystkie prace będą wykonywane pod nadzorem wykwalifikowanej kadry technologów i służb odpowiedzialnych za ochronę środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *