Komenda Miejska Policji w PłockuPowiat Płocki

300 tysięcy złotych straciła 71-letnia mieszkanka powiatu

W związku z licznymi powtarzającymi się na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku przypadkami oszustw, których ofiarami stają się osoby starsze policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do mieszkań, bądź osobami telefonującymi, które podają się za bliskich i proszą o pomoc finansową. Ufność i łatwowierność 71-letniej seniorki z powiatu płockiego doprowadziła ją do utraty około 300 tys. zł oszczędności.

Coraz częściej sprawcy oszustw podszywają się pod funkcjonariuszy policji. Informują np., że funkcjonariusze rozpracowują zorganizowaną grupę przestępczą, która włamuje się na konta bankowe i wypłaca pieniądze klientów. W związku z tym, że pieniądze seniora są zagrożone, proszą o wypłacenie oszczędności z konta bankowego i przekazanie ich funkcjonariuszom policji, bądź wpłacenie na nowy rachunek w innym banku. Seniorzy postępując zgodnie ze wskazówkami oszustów tracą w ten sposób oszczędności całego życia.

Niestety wczoraj oszuści wykorzystali zaufanie 71-letniej seniorki z powiatu płockiego. Podając się telefonicznie za syna kobiety oraz policjanta wyłudzili od niej pieniądze w różnych walutach, w kwocie około 300 tys. zł. Gotówkę od starszej kobiety odebrał mężczyzna podający się za policyjnego kuriera.

Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

Płocka policja zwraca się również z apelem do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *