sobota, 9 grudnia 2023
Komenda Miejska Policji w PłockuPowiat PłockiPłock

W weekend dwóch kierowców straciło prawo jazdy

Podczas minionego weekendu policjanci z płockiej drogówki zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym, którzy ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. To już 66 uprawnienia w tym roku zatrzymane przez płockich policjantów za nadmierną prędkość.

Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, policjanci wciąż ujawniają uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Policjanci z płockiej drogówki w miniony weekend zatrzymali prawo jazdy aż dwóm kierującym, którzy ponad dwukrotnie w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość oraz nałożyli 99 mandatów karnych innym miłośnikom szybkiej jazdy.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę, w godzinach popołudniowych, w miejscowości Biała. Kierujący oplem astra zlekceważył obowiązujące ograniczenie. Za jazdę z prędkością ponad 103 km/h, 50 – letni mieszkaniec powiatu płockiego stracił prawo jazdy.

Natomiast w niedzielę w godzinach porannych, do kontroli drogowej przy ul. Wyszogrodzkiej w Płocku policjanci zatrzymali kierującą audi Q5, 52 – latkę z Płocka. Pędziła głównym szlakiem komunikacyjnym miasta z prędkością 111 km/h. Kobieta również straciła prawo jazdy.

Funkcjonariusze, nie stosując żadnej taryfy ulgowej, nałożyli na kierujących wysokie mandaty. Oprócz zatrzymania prawa jazdy mundurowi, zgodnie z przepisami, ukarali ich 10 punktami karnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *