sobota, 2 grudnia 2023
Płock

Wsparcie w czasie ciąży – doula zaprasza na warsztaty

19 czerwca odbędą się bezpłatne warsztaty wsparcia w czasie planowania ciąży, a także wsparcia okołoporodowego zainicjowane przez Doulę i przyszłą studentkę położnictwa. Zajęcia poprowadzi Weronika Wierszyłowska – pedagog, wkrótce dyplomowana doula.

Kim jest doula?

Doula to według definicji wykształcona i doświadczona we własnym macierzyństwie kobieta, która wspiera inne kobiety w okresie okołoporodowym na wielu płaszczyznach. Daje wsparcie emocjonalne, informacyjne, fizyczne. Może też być pomostem między personelem medycznym a rodzącą w trakcie porodu w szpitalu.

Skąd pomysł na te warsztaty i co to za akcja dokładnie?

Jak zaznacza organizatorka spotkań, pomysł zrodził się z zapotrzebowania.

Na mojej grupie wsparcia na Facebooku kobiety pisały do mnie, że chciałyby skorzystać z mojego wsparcia, ale odległość jest duża. Kiedyś współpracowałam z Akademią Przyszłości i organizowałam warsztaty wsparcia dla dzieci. Postanowiłam wraz z mężem, że to dobry sposób na zwiedzenie Polski, a ja będę mogła zrealizować swoje plany, udzielić wsparcia i poznać wiele wartościowych kobiet. Są to “Kregi kobiecej mocy Poród ma znaczenie i Wspieranie płodności – spotkanie z doulą”. 

mówi Weronika Wierszyłowska


Jakie są tematy zaplanowane na warsztaty i jakie miasta są na liście?

Zajęcia, jeśli tylko będzie grupa chętnych, odbędą się w Płocku, Szczecinie, Warszawie, Łodzi, Poznaniu. Tematy jakie zostaną poruszone to: bezpłodność a niepłodność i planowanie ciąży; badania i diagnostyka; poronienia, przyczyny, wsparcie; fizjologia ciąży i porodu; przygotowanie do porodu; znaczenie douli, położnej i fizjoterapeutki uroginekologicznej; fizjologia połogu i zagrożenia; baby blues, depresja poporodowa; wsparcie w laktacji. 

Pierwsze zajęcia odbędą się w Gostyninie 19 czerwca.
Szczegóły znajdziecie na : https://www.facebook.com/MamoDoula/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *