sobota, 2 grudnia 2023
Płock

Trwa modernizacja kolektorów ściekowych

Wodociągi Płockie rozpoczęły przebudowę i renowację kolektorów ściekowych metodą bezwykopową. Kolektory te powstały w różnym czasie (niektóre w latach 80., inne – nawet w latach 30. XX wieku) i wykonane zostały z różnych materiałów. Wymagają więc wzmocnienia i uszczelnienia, co pozwoli obniżyć prawdopodobieństwo występowania awarii oraz zniweluje przedostawanie się zanieczyszczeń do środowiska.

W ubiegłym roku przygotowana została  dokumentacja projektowa i przeprowadzone prace przygotowawcze do inwestycji. Teraz – na zlecenie Wodociągów Płockich – firma Blejkan przystąpiła do remontu kanalizacji i wymiany włazów studziennych.

foto UMP

Prace polegają na wciągnięciu do kanału specjalnego rękawa z tkaniny poliestrowej o strukturze filcu nasączonego żywicą poliestrową, który jest utwardzany gorąca wodą lub parą. Możliwe jest również zastosowanie rękawa z tkaniny włókna szklanego nasączonego żywicą poliestrową utwardzanego promieniami UV. Dzięki tej metodzie ściany kanałów staną się mocniejsze i bardziej szczelne, a prowadzone prace powodują niewielkie utrudnienia, jak zwężenia jezdni, czy zamknięcie dla ruchu pieszych i rowerzystów przejść przez jezdnie.

Jedyne niedogodności w komunikacji może powodować niezbędna wymiana bądź naprawa studni znajdujących się na sieciach kanalizacyjnych i wówczas mogą być konieczne zamknięcia przejazdu. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu.

Obecnie ekipa pracuje w Alejach Jachowicza.

źródło UMP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *