ORLEN S.A.Płock

Nad jeziorem w Grabinie bezpieczeństwa pilnują ratownicy WOPR

PKN ORLEN wraz z płockim WOPR zapraszają od dziś (piątku 26 czerwca) na wypoczynek na strzeżonej plaży w Grabinie. Miejsce do letniej rekreacji zostało już przygotowane, woda przebadana przez SANEPID, obszar przeznaczony do kąpieli wydzielony, a ratownicy wyposażeni w profesjonalny sprzęt. Dzięki finansowemu wparciu PKN ORLEN, nad bezpieczeństwem plażowiczów do końca sierpnia br. czuwać będą ratownicy Rejonowego Płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Mieszkańcy powiatu płockiego już po raz piąty z kolei będą mogli bezpiecznie wypoczywać w Grabinie na plaży strzeżonej przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 10.00-18.00. Tegoroczne wakacje będą się jednak różniły od poprzednich ze względu na obostrzenia w życiu społecznym spowodowane przez COVID-19.

Wszyscy korzystający z plaż i kąpielisk zobligowani są m.in. do:
– zachowania 2 m dystansu (zarówno na plaży, jak i w wodzie),
– unikania miejsc zatłoczonych,
– do korzystania z własnego sprzętu turystycznego,
– szczególnej dbałości o higienę rąk,
– starannego zasłaniania ust i nosa podczas kaszlu i kichania,
– nie korzystania z kąpieliska w przypadku złego samopoczucia, infekcji, objawów chorobowych i podwyższonej temperatury ciała.

Ponadto na jednego użytkownika plaży lub grupy osób muszą przypadać 4 m2 powierzchni, co może się wiązać z ograniczeniem ilości osób wypoczywających jednocześnie na kąpielisku.

Wszystkie obowiązujące zasady oraz przepisy zostały przedstawione na tablicach informacyjnych na kąpielisku. Bardzo istotne jest przestrzeganie tych zaleceń oraz wzajemna kontrola właściwych zachowań sanitarnych i epidemiologicznych w trosce o zdrowie własne i innych plażowiczów.

W ramach projektu „Bezpieczne wakacje z ORLENEM” nad udanym wypoczynkiem w Grabinie czuwać będą ratownicy Rejonowego Płockiego WOPR, którzy dysponują m.in. łodzią motorową oraz sprzętem niezbędnym do udzielenia pierwszej pomocy. Na kąpielisku ustawiona została także wieża obserwacyjna oraz tablica meteorologiczna. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *